PARTNER PORTALU
Płytki do kuchni: zobacz 15 najnowszych kolekcji

Płytki do kuchni: zobacz 15 najnowszych kolekcji

Autor: Katarzyna Masłowska
23 maj 2019 10:28

Płytki ceramiczne są nadal najczęściej stosowane do wykończenia ścian i podłóg w kuchni. Nic dziwnego - są wytrzymałe, odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym producenci oferują coraz bardziej atrakcyjne wzornictwo.

Płytki są klasyką materiałów wykończeniowych, stosowanych na ścianach i podłogach w kuchni. Do wyboru mamy między innymi płytki cementowe, szklane lub różne rodzaje popularnej ceramiki, jak glazura czy gres. Bogactwo wzorów, kolorów i rozmiarów może przyprawić o zawrót głowy.

Zobacz także: Otwarta kuchnia: 20 pięknych aranżacji

Na rynku dostępne są płytki gładkie, z wzorzystą fakturą, pokryte barwnym wzorem lub jednorodne kolorystycznie. Niektóre do złudzenia imitują kamień, inne z sukcesem naśladują drewno. Możemy wybrać płytki jednokolorowe lub wielobarwne, a także zestawiać ze sobą różne wzory lub urozmaicić jednorodną powierzchnię, kilkoma barwnymi płytkami lub szklanymi insertami z kolorowym motywem.

Ostatnio najpopularniejsze są wzory imitujące kamień, drewno bądź beton. Modne są również opartowskie wzory, patchworkowe akcenty i folkowe motywy.

Można też wybierać w bogatym wachlarzu różnorodnych formatów – od płytek wielkoformatowych, poprzez te o standardowych rozmiarów tradycyjnych kafli, aż po miniaturowe mozaiki.

To Cię zainteresuje: Nowoczesna kuchnia: pomysły na urządzenie

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także