PARTNER PORTALU
Podłoga w kuchni i jadalni. Wybierz modne płytki

Podłoga w kuchni i jadalni. Wybierz modne płytki

Autor: Anna Sołomiewicz
12 gru 2014 10:36

Najpopularniejszym sposobem na wykończenie podłogi w kuchni i jadalni w dalszym ciągu pozostają płytki. Rozwiązanie to nie musi być jednak nudne i opatrzone. Zobaczcie sami!

Płytki podłogowe nieprzerwalnie królują w przestrzeni kuchni i jadalni. Klasyką gatunku są oczywiście płytki ceramiczne, najczęściej w formie terakoty i gresu. Na rynku dostępne są jednak także inne materiały, jak kamień czy cement.

Płytki występują w wielu rozmiarach, kolorach i fakturach. W tym sezonie modne są płytki imitujące naturalne drewno, a także wszelkie kombinacje kolorów, nawiązujące do barw ziemi. Producenci chętnie czerpią także inspiracje z nowoczesnych materiałów wykończeniowych, jak beton architektoniczny. Szarości, brązy i beże są zatem nie tylko praktyczne (zabrudzenia będą na nich mniej widoczne), ale również na czasie!

Równie modne są także płytki wzorzyste. Opartowskie wzory, dominujące swoim motywem przestrzeń, przyciągające wzrok monochromatyczne zestawienia czerni i bieli, zamkniętych w geometryczne formy - to wszystko jest pożądane w modnej przestrzeni jadalni czy kuchni. Producenci chętnie sięgają także po motywy etniczne. Jeżeli od zawsze marzyła nam się podłoga w tradycyjnym hiszpańskim lub marokańskim stylu, udekorowana pięknymi, iberyjskimi kaflami - teraz jest najlepszy moment na spełnienie tych marzeń.

W naszej galerii prezentujemy 12 propozycji modnych i efektownych płytek podłogowych. Znajdziecie tutaj zarówno ciepłe aranżacje, jak i awangardowe rozwiązania dla miłośników odważnych aranżacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także