Ściana nad blatem: 10 najlepszych aranżacji kuchni z płytkami

Ściana nad blatem: 10 najlepszych aranżacji kuchni z płytkami

Autor: Justyna Łotowska
29 lis 2020 09:44

Płytki ceramiczne to popularny i niedrogi pomysł na aranżację ściany nad blatem w kuchni. Zobaczcie jak może wyglądać kuchnia z kafelkami na ścianie. Mamy aż 10 ciekawych aranżacji kuchni!

Każdy, kto urządza lub remontuje swoją kuchnie stanie przed tym wyborem - czym wykończyć ścianę nad blatem, między kuchennymi szafkami? Możliwości mamy sporo. Jednym z popularnych rozwiązań jest szkło nad blatem czy też tapeta. Ale najpopularniejszym i najtańszym pomysłem są ciągle płytki ceramiczne do kuchni. Nic dziwnego! Kafelki na kuchennej ścianie mają bardzo wiele zalet - są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości, odporne za zabrudzenia, a duża liczba wzorów i kolorów pozwoli wybrać pomysł idealny dla siebie.

Jakie płytki do kuchni na ścianę będą najlepsze? 

Białe płytki nad blatem kuchennym bardzo dobrze sprawdzą się w kuchni w stylu skandynawskim, a płytki szare i imitujące beton to świetne rozwiązanie do kuchni w stylu loftowym. Coraz większą popularność zdobywają płytki drewnopodobne, czyli naśladujące drewno - płytki imitujące drewno są chętnie wybierane do kuchni nowoczesnych i tych w stylu naturalnym. W sklepach znajdziemy też kolekcje płytek ceramicznych dedykowanych kuchniom w stylu rustykalnym.

Czytaj też: Ściana nad blatem. 15 pomysłów na modne płytki. Zobacz zdjęcia!

Motywy etniczne (np. modne marokańskie wzory) będą pasować do kuchni w stylu boho. Beżowe, kremowe czy brązowe płytki na ścianę w kuchni wybiorą pewnie miłośnicy klasycznych spokojnych wzorów. Słowem, możliwości mamy nieograniczone! O czym jeszcze warto wiedzieć wybierając płytki na ścianę nad kuchennym blatem?

Płytki nad blatem w małej kuchni - jak je dobrze wybrać?

Jakie płytki sprawdzą się na ścianie w małej kuchni? W małej kuchni w bloku na pewno powinniśmy unikać dużych dużych płytek. Nad kuchennym blatem lepiej sprawdzą się mniejsze kwadratowe lub prostokątne płytki. ich wybór oczywiście powinien być uzależniony od stylu naszej kuchni, kolorystyki frontów kuchennych i ogólnie stylu naszego wnętrza. Popularnym rozwiązaniem jest mozaika. A w małej kuchni mogą sprawdzić się płytki lustrzane, które powiększą przestrzeń optycznie. 

Jakie płytki najbardziej sprawdzą się na ścianie w bardzo małej kuchni? Na niewielkiej ścianie kuchennej i w małym metrażu dobrym pomysłem będą jasne płytki, najlepiej z połyskiem, odbijające światło. 

Jakie płytki nad blatem do dużej kuchni?

W dużej kuchni możemy sobie pozwolić na więcej. Tu na ścianie nad kuchennym blatem mogą już pojawić się duże płytki, pięknie prezentujące się zwłaszcza w otwartej i nowoczesnej kuchni. W taki sposób możemy uzyskać efekt jednorodnej ściany. 

 Więcej na ten temat: Biała kuchnia z drewnem: piękne aranżacje, super zdjęcia

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także