Ściana nad blatem: 10 pięknych kuchni. Najlepsze pomysły!

Ściana nad blatem: 10 pięknych kuchni. Najlepsze pomysły!

Autor: Ewa Kozioł
25 lut 2021 12:56

Modne płytki ceramiczne, popularne szkło, oryginalna cegła czy naturalny kamień? Podpowiadamy jak efektownie i funkcjonalnie wykończyć ścianę nad blatem w kuchni.


W nowoczesnych wnętrzach mamy dziś przede wszystkim otwarte kuchnie, połączone z jadalnią oraz pięknie urządzonym salonem. Strefa dzienna jest reprezentacyjną przestrzenią, w której chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. W takich wnętrzach ściana nad blatem staje się bardzo ważnym elementem całej aranżacji. Przykładamy coraz większą wagę do tego, jak jest wykończona. Zwracamy uwagę na jakość dostępnych materiałów oraz ich stronę estetyczną. Szukamy rozwiązań, które idealnie wpiszą się w styl i kolorystykę otwartej strefy dziennej. Nasze kuchnie i nasze wnętrza stają się dzięki temu coraz piękniejsze. 

Wybór materiałów, które sprawdzą się na ścianie nad blatem w kuchni jest bardzo duży. Oferowane produkty doskonale łączą stronę praktyczną z pięknym wyglądem. Są trwałe, odporne na wysokie temperatury i dostępne w szerokiej palecie wzorów, kolorów, formatów czy wykończeń. Większość nie wymaga także żadnych zabiegów impregnacyjnych. A jaki macie wybór? Dość spory. Ścianę nad blatem możecie bowiem wykończyć modnymi płytkami ceramicznymi, popularnym szkłem, oryginalną cegłą, pięknym kamieniem, kolorową fototapetą, luksusową mozaiką, ciepłym drewnem czy też nieco zimniejszym w odbiorze betonem. Jest jeszcze farba, która dzięki ogromnej ilość różnych odcieni, zapewni daje spore pole do popisu. 

Dla wszystkich poszukujących inspiracji polecamy przegląd ciekawych i atrakcyjnych realizacji. W tych kuchniach ścianę nad blatem wykończono pięknie i z pomysłem. 

Polecamy także Mała kuchnia: 15 świetnych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także