PARTNER PORTALU
Ściana nad blatem: 12 świetnych pomysłów na szkło. To jest modne!

Ściana nad blatem: 12 świetnych pomysłów na szkło. To jest modne!

Autor: Ewa Kozioł
13 sty 2021 08:21

Szkło to materiał, który świetnie sprawdzi się nad blatem w każdej kuchni. Ma same zalety! Weźcie je pod uwagę, jeśli zamierzacie urządzać kuchnię lub planujecie tylko jej remont.

Ścianę nad blatem w kuchni nie zawsze musicie wykańczać płytkami. Warto sięgnąć po szkło! Jest ono świetną alternatywą dla popularnych płytek. Doskonale sprawdzi się nad kuchennym blatem. 

Szkło ma same zalety. To materiał trwały oraz odporny na wysokie temperatury, co w kuchennych warunkach ma ogromne znaczenie. Jest łatwe do utrzymania w czystości i dość proste w czyszczeniu (myjemy je tak jak lustro). Zanika także problem fug, które z  czasem trudno całkowicie wyczyścić. Pamiętajcie tylko, aby wybrać szkło dedykowane do kuchni. Nie każde bowiem spełnia odpowiednie warunki, aby dobrze zabezpieczyć ścianą nad blatem w kuchni. 

Nie można też pominąć kwestii estetycznych. Szkło nad blatem w kuchni będzie się pięknie prezentowało i nada jej wyjątkowy klimat. Możecie wybrać szkło kolorowe (lakierowane) lub przezroczyste. Szkło dostępne jest praktycznie w każdy kolorze. W białej kuchni świetnie będzie wyglądała ściana nad blatem wykończona szarym lub czarnym szkłem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać szkło w kolorze zielony. Doskonale ożywi ona wnętrze. Możecie również zdecydować się na szkło z fajnym wzorem, który stanie się piękna ozdobą kuchni.

Jeśli zdecyduje się na wykończenie ściany w kuchni szkłem przezroczystym też macie wiele aranżacyjnych kombinacji. Taką taflą szkła możecie bowiem zabezpieczyć ścianę, którą zdobi dowolny wzór oraz kolor tapety, fototapety, drewno, a nawet swoje zdjęcie zrobione podczas wakacyjnych podróży. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także