Ściana nad blatem. 15 pomysłów na płytki. Zobacz zdjęcia!

Ściana nad blatem. 15 pomysłów na płytki. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
09 sty 2021 20:16

Płytki na ścianie nad blatem znowu są modne. Dostępne na rynku kolekcje wyróżniają się bogactwem i różnorodnością barw, wymiarów oraz faktur.

Po długiej dominacji szkła, jako materiału najchętniej wybieranego na ścianę nad blatem, do łask wróciły płytki. Są łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu nie przysparzają kłopotów podczas codziennych prac kuchennych. Trwałe i wytrzymałe są nie tylko praktyczny rozwiązaniem, ale i bardzo efektowną dekoracją. Potwierdza to dostępna na rynku oferta, która nie ogranicza się do bogactwa wzorów i kolorów, ale też zaskakuje nowymi, ciekawymi formatami.

Wzory na ścianie

Motywy geometryczne, inspirowane hiszpańskimi maiolikami czy włoskimi kaflami wzory pokochali projektanci z całego świata. Wzorzyste płytki ułożone na większej powierzchni stworzą efekt eleganckiej tapety, zastosowane w mniejszej skali, na przykład na niewielkim fragmencie ściany nad blatem kuchennym, będą oryginalnym, mocnym akcentem w stonowanym wnętrzu.

Betonowe szarości

Królujące w salonach i sypialniach szarości przenoszą się również do wnętrz kuchennych, tworząc neutralne, stonowane, ale jednocześnie żywe kompozycje. Ceramiczne płytki do złudzenia naśladujące budowlane surowce, cieszą się u nas nieprzerwaną popularnością. Połączone z drewnianymi elementami, idealnie wpasują się w nastrój mieszkania i sprawią, że stanie się ono przytulne i miłe. Ciekawym dopełnieniem kolekcji zdominowanych wcześniej przez odcienie szarości będą także ich beżowe i grafitowe wersje.

Wzór naturalnego kamienia

Natura jest  źródłem niezliczonych inspiracji a jej zasoby doskonałym odniesieniem przy tworzeniu kolekcji imitujących kamień. Naturalny kamień nie należy do tanich, a jak żaden inny materiał potrafi dodać przestrzeni elegancji. Jego zróżnicowane odcienie i niepowtarzalny rysunek będą wymarzonym uzupełnieniem dla naturalnego drewna i jasnych płaszczyzn.

Płytki strukturalne

Dotychczasowy minimalizm i dekoracyjną prostotę zaczęliśmy przełamywać za pomocą płytek strukturalnych, zwanych również przestrzennymi. W zależności od tego, na jaki model płytek się zdecydujemy, stworzymy z ich pomocą przestrzeń spokojną, wyciszającą albo odwrotnie – motywującą, dynamiczną, pobudzającą. Strukturalny efekt „3D” sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach, każdorazowo powiększając je optycznie.

Duże formaty

Duże płytki, umiejętnie wkomponowane w wystrój wnętrza podkreślą piękno nowoczesnych brył mebli, a przy zastosowaniu minimalnych spoin, sprawią wrażenie jednolitej tafli. Taki format polecamy wszystkim, którym zależy na uzyskaniu w pomieszczeniach efektu uporządkowania i przestronności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także