PARTNER PORTALU
Ściana nad blatem - 20 wyjątkowych zdjęć kuchni

Ściana nad blatem - 20 wyjątkowych zdjęć kuchni

Autor: Katarzyna Masłowska
29 lis 2019 09:26

Myślicie nad aranżacją kuchni i szukacie pomysłu na wykończenie i dekorację ściany nad blatem? Zobaczcie jakie rozwiązania zastosowali inni.

Ściana nad blatem musi być przede wszystkim być funkcjonalna. Warto zatroszczyć się szczególnie o ten element pomieszczeniach. Narażona jest na ciągły kontakt z wodą, tłuszczem i wieloma innymi środkami stosowanymi w kuchni, dlatego wymaga zastosowania odpornego materiału. Z drugiej strony jest to miejsce dosyć mocno wyeksponowane i musi się pięknie prezentować. Obecnie możliwości wyboru materiałów są coraz większe.

Zobacz także: Salon z kuchnią i jadalnią. 30 pięknych wnętrz polskich domów

Dużą popularnością cieszy się obecnie szkło. Jest nie tylko modne, ale także bardzo praktyczne. Jest łatwe do czyszczenia i nie chłonie zabrudzeń. Oprócz wielu zalet, materiał ten pełni także funkcję dekoracyjną w kuchni. Możemy zastosować szkło – przezroczyste lub lakierowane na wybrany kolor. Taflą przezroczystego szkła możemy przykryć wybraną fototapetę, farbę czy ciekawą wycinankę.

Doskonałym i sprawdzonym materiałem są również płytki ceramiczne to nadal bardzo popularny materiał do wykończenia ścian w kuchni. Obecnie dominują geometryczne wzory, majoliki i formaty tradycyjnych kafli czy cegieł.

To Cię zainteresuje: Aranżacja jadalni. Zobacz 20 dobrych pomysłów

Kolejnym popularnym materiałem są fototapety – tu możemy zdecydować się na gotowe propozycje producentów, jak również wybrać własne fotografie i zamówić tapetę z własnym pomysłem. Wybrane fotografie możemy zalaminować też w szkle.

Beton architektoniczny czy cegła to materiały polecane miłośnikom nowoczesnych czy loftowych wnętrz. Z kolei zwolennicy ciepłych aranżacji mogą postawić na drewno – zwykle w postaci fornirowanych paneli.

Z kolei farby wodo- i plamoodporne będą ekonomicznym rozwiązaniem i pozwolą na zmianę aranżacji kuchni co kilka lat.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć. Zobaczcie, jakie pomysły na dekorację ściany nad blatem w kuchni mają Polacy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także