Ściana nad blatem: co zamiast płytek? To proponują projektanci

Ściana nad blatem: co zamiast płytek? To proponują projektanci

Autor: Anna Sołomiewicz
19 sty 2015 09:34

Szklany panel, fototapety, a może... naturalne ziarna kawy? Projektanci mają mnóstwo niebanalnych pomysłów na ścianę nad blatem. Zobaczcie niektóre z nich!

Ściana nad blatem to wymagająca powierzchnia, która na co dzień poddawana jest działaniu wody, tryskającego tłuszczu i środków chemicznych. Naturalnym wyborem na jej wykończenie są całkiem zrozumiale płytki ceramiczne - trwałe, odporne na wilgoć i wysoką temperaturę. Nie muszą być one jednak jedynym rozwiązaniem.

Coraz częściej sięgamy po inne materiały, nierzadko popisując się przy tym nie lada fantazją. Odpowiednio zabezpieczone, będą stanowiły idealne zwieńczenie ściany nad blatem, stanowiąc nie tylko trwałe wykończenie, ale i efektowną dekorację przestrzeni kuchni. 

A wariantów jest co nie miara. Nieprzerwanie modnym i cieszącym się popularnością rozwiązaniem są fototapety. Oferują one niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy za ich pomocą optycznie powiększyć przestrzeń kuchni, wybierając opcję z widokiem na daleko rozciągającą się perspektywę. Możemy również wprowadzić do naszego mieszkania dynamikę rodem z wielkiego miasta, umieszczając nad blatem panoramę Nowego Jorku czy Tokio. Możemy w końcu zdecydować się na rodzinny kolaż, personalizując w wyjątkowy sposób naszą kuchnię. 

Urządzając kuchnię w chłodnych kolorach, ściana nad blatem może posłużyć nam za element ocieplający wnętrze. Drewniany akcent nad powierzchnią roboczą będą nietuzinkowym rozwiązaniem. Doskonale nada się do tego laminowana płyta z drewnianym dekorem. Powiew klasyki do pomieszczenia wprowadzi wzorzysta, tradycyjna tapeta, a klimat industrialnego loftu - naturalna cegła lub imitująca ją okładzina.

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu materiałów. Tutaj uniwersalne jest szkło, którym zakryć można każdy materiał, nie tracąc nic z jego urody. Samo szkło również może z resztą stanowić dekorację kuchni - wystarczy pomalować je na pożądany kolor!

W naszej galerii prezentujemy aranżacje z polskich domów. Znalazły się tutaj ściany wykończone najróżniejszymi materiałami: od płyt MDF po... ziarna kawy. Zobaczcie sami!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także