Ściana nad blatem w kuchni. 10 pomysłów na płytki. 20 zdjęć kuchni!

Ściana nad blatem w kuchni. 10 pomysłów na płytki. 20 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
12 paź 2022 11:54

Płytki to idealny wybór na ścianę nad blatem w kuchni. Są trwałe, dostępne w wielu wzorach, kolorach i formatach. Ale też pięknie wyglądają! Jaką kolekcję zatem wybrać? W naszym przeglądzie znajdziesz dużo pomysłów na wykończenie ściany nad blatem w kuchni.

  • Ciekawe pomysły na wykończenie ściany nad blatem w kuchni od polskich architektów i projektantów. 
  • Inspiracje do małych i dużych kuchni.
  • Dużo zdjęć pięknie urządzonych kuchni w różnym stylu.

1. Zielone płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia połączona z jadalnią i salonem w 66-metrowym mieszkaniu urządzona jest elegancko. Biała zabudowa tworzą idealnie zgraną całość z jasnym, drewnianym blatem i podłogą. Stonowaną aranżację ożywiają dekoracyjne, płytki w zielonym kolorze w formacie 6,5x20 cm zdobiące ścianę nad blatem – Equipe Artisan Moss Green. Brak górnych szafek nadała kuchni lekkości, a czarne uchwyty i nowoczesne oświetlenie dopełniły całość. 

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: Projekt wnętrza i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Cały projekt opisywaliśmy tu: Eleganckie wnętrze. Szary salon, biała kuchnia. Ależ piękne!

2. Białe płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia zwraca uwagę bogatą, choć doskonale wyważoną i harmonijną paletą barw. Niebieską zabudowę doskonale równoważy biały blat roboczy i białe płytki w kształcie rybiej łuski zdobiące ścianę nad blatem. Proste, nowoczesne oświetlenie pięknie wpisuje się w bardziej dekoracyjne rozwiązania zastosowane w kuchni. 

Zdjęcie: Ayuko Studio

Projekt wnętrza: Diana Michalska, Łukasz Michalski, Soul Interiors, www.soulinteriors.pl

Więcej tu: Rodzinne mieszkanie nad morzem. Piękne, jasne wnętrze. Ależ luksusowe!

3. Płytki z motywem półkola na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia jest częścią otwartej przestrzeni dziennej, w której każda ze stref została wyraźnie zaznaczona kolorem. Znajduje się przy salonie i ma charakter neutralny, z gładkim, białym sufitem. Ścianę nad blatem zdobią płytki z geometrycznym wzorem z motywem półkola. Ich delikatna kolorystyka nie narzuca się, ale stanowi tło i dopełnienie tego odważnego projektu.

Zdjęcie: Nina Rosińska, pracownia Projekt Niro

Projekt wnętrza: Nina Rosińska, pracownia Projekt Niro, www.projektniro.pl

Czytaj więcej: Nowoczesne wnętrze. Kolorowe mieszkanie w klimacie retro. Piękne!

4. Białe cegiełki na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia urządzona jest wygodnie i nowocześnie. Królują w niej jasna kolory, dodające niedużemu wnętrzu przestronności. Biała zabudowa meblowa pasuje do drewnianego blatu oraz płytek cegiełek zastosowanych na ścianie nad blatem roboczym.  

Zdjęcie: Joanna Lemka-Wójcik, jlw studio

Projekt wnętrza: Joanna Lemka-Wójcik, jlw studio, www.jlwstudio.pl

Opis całego projektu: 50-metrowe mieszkanie w Warszawie. Zobacz jak pięknie wygląda po remoncie!

5. Płytki lastryko na ścianie nad blatem w kuchni

Niewątpliwie królem otwartej strefy dziennej jest rattan o niebanalnym zastosowaniu. W kuchni pojawia się na frontach szafek wiszących w sąsiedztwie płytek lastryko zastosowanych na ścianie nad blatem w kuchni oraz podłodze o ciekawej kolorystyce – nucie beżu, bieli, szarości i pomarańczu Tubądzin Macchia Beige. Ściana z zabudową kuchenną stanowi ciekawą kompozycję.

Zdjęcie: Zagórny Studio

Projekt wnętrza: Paula Amonowicz, Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design, www.deerdesign.pl

Więcej o tym wnętrzu: Piękne mieszkanie w Warszawie. Przytulny salon, drewno w kuchni! 

6. Czerwone płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Przestrzeń dzienna powstała z połączenia salonu z aneksem kuchennym, rozdzielonych subtelną strefą jadalni. Jego stonowaną podstawą są biel i barwa drewna, jednak najwięcej do powiedzenia ma tu kolor stłumionej czerwieni, lawirujący między odcieniem szlachetnej cegły i soczystej maliny w różnych fazach swojej dojrzałości. W przemyślany sposób umieszczono go na różnych elementach. Pięknie prezentuje się na szkliwionych płytkach na ścianie nad blatem.

Zdjęcie:  KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Cały projekt opisywaliśmy tu: Piękne 65-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Niebieska kanapa, biała kuchnia!

7. Miedziane płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Głównym punktem przyciągającym uwagę w otwartej przestrzeni dziennej jest miedziana ściana w kuchni. Właściciele uwielbiają ten materiał, dlatego został on wyeksponować we wnętrzu w nowoczesny, nieprzegadany sposób. W kuchni pojawiła się łuska w tym odcieniu zdobiąca ścianę nad blatem i pięknie łącząca się z zielenią, granatem oraz różem, które przenikają się ze sobą w całym wnętrzu.

Zdjęcie: Marcin Grabowiecki

Projekt wnętrza:  Joanna Felczuk, Anna Baranowska, Butterfly Studio, www.facebook.com/butterflystudiovisualisations/, www.instagram.com/butterflystudiodesign/

Czytaj więcej: Eleganckie wnętrze. Przytulny salon, kolorowa kuchnia. Piękny dom w Warszawie!

8. Szare płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Salon połączony z aneksem kuchennym jest sercem domu. Beże, błękity i szarości tworzą przyjazną, zachęcającą do wypoczynku aurę. Jasne kolory i duże okna sprawiają, że wnętrze zachwyca też lekkością i przestronnością. Przytulny klimat kuchni nadaje drewno – dębowe na podłodze oraz orzech na stole z krzesłami. Z ciepłym odcieniem dębu na podłodze wspaniale kontrastuje duża, utrzymana w szarościach klasyczna zabudowa oraz ciemne, szare płytki.

Zdjęcie: Oni Stories

Projekt wnętrza: Dominika Krawczyk, Magdalena Załoga, pracownia projektowa THE LINEstudio, www.thelinestudio.pl

Cały mieszkanie opisywaliśmy tu: Piękne mieszkanie w krakowskiej kamienicy. Ależ elegancka kuchnia!

9. Biało-szare płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Zabudowa kuchenna ma kształt litery „U” i została oddzielona od salonu ścianką oraz dwustronną, otwartą na salon ladą z szafkami i półkami na książki. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia znajduje się dyskretnie na uboczu, a jednocześnie poprzez prześwit za słupem jest integralną częścią strefy dziennej.

Dół zabudowy oraz słupek wykonano z matowej jasnoszarej płyty meblowej. Dolne szafki zwieńczono ciemniejszym lśniącym, cienkim blatem. Szafki wiszące oraz część wspólną kuchni i salonu wykończono z kolei dębowym fornirem. Ścianę w kuchni chronią płytki o geometrycznym wzorze w biało-szarej kolorystyce.

Zdjęcie: Pion Poziom

Projekt wnętrza:  pracownia Prosty Plan Iza Gemzała, www.facebook.com/ProstyPlanBlog

Czytaj więcej: 80-metrowe przytulne wnętrze. Kuchnia jest bardzo ładna!

10. Płytki o małym formacie na ścianie nad blatem w kuchni

W kuchni znajdziemy wiele złocistego forniru dębowego oraz niemało bieli, podkreślonej przez czarne akcenty sprzętu AGD, blatu i wybranych dodatków. Klasyczne zestawienie tych wątków kolorystycznych ożywiła duża różnorodność faktur. Ścianę nad blatem zdobią płytki w bardzo małym rozmiarze. – Fornir, nawet stosunkowo gładki, kontrastuje z powierzchniami lakierowanymi, a dodatkowe urozmaicenie wprowadza rytmiczne żłobienia w pasie na lewo od piekarnika. Frezowanie, choć inne, zastosowaliśmy też na plecach wyspy, od strony hokerów. Mniej regularne linie pojawiają się ponadto w mozaice nad blatem – wymienia Katarzyna Sławińska.

Zdjęcie: Yassen Hristov

Projekt wnętrza: Tilla Architects, www.tilla.pl

Więcej tu: Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Piękne i bardzo wygodne wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także