Ściana nad blatem w kuchni - 5 świetnych pomysłów na płytki

Ściana nad blatem w kuchni - 5 świetnych pomysłów na płytki

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 sty 2022 17:50

Jakie płytki sprawdzą się na ścianie nad kuchennym blatem lub jako wykończenie wyspy kuchennej? Zobaczcie 5 ładnych propozycji polskiej marki Ceramica Bianca!

Płytki to najpopularniejszy sposób na wykończenie ścian w kuchni. Stosuje się je przede wszystkim jako okładzinę nad kuchenny blat, ale pojawiają się także w przestrzeni przy kuchennym stole, na większej powierzchni lub np. jako eleganckie i stylowe wykończenie wyspy kuchennej. 

Skąd taka popularność płytek ceramicznych w kuchni? To proste! To materiał najwygodniejszy w utrzymaniu czystości i codziennej pielęgnacji. Ściany w kuchni, a zwłaszcza nad blatem, narażone są na trudne do usunięcia zabrudzenia. Płytki pozwalają pozbyć się ich w mgnieniu oka, a dodatkowo są odporne na uderzenia i zarysowania, wilgoć czy ścieranie. 

Jakie płytki wybrać do kuchni? W ofercie Ceramica Bianca znajdziesz wiele różnych kolekcji, wyróżniających się bogactwem i różnorodnością kolorów, wzorów i faktur. Oto pięć kolekcji, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę!

Kolekcja Rebeca

Stylowa, geometryczna kolekcja, która idealnie pasuje do kuchni w stylu vintage, loft czy wnętrz inspirowanych wzornictwem lat 60., 70., 80. W kolekcji dostępne są bazowe płytki w ciepłym kremowym kolorze oraz płytki z ciekawym motywem geometrycznym skomponowanym w beżach, szarościach i łagodnych brązach. Warto je zestawić z listwami w kolorze inox lub srebrnym.

Kolekcja Botanica

Ciekawa, botaniczna kolekcja, stworzona do kuchni w stylu boho, vintage, ale także do nowoczesnych wnętrz. Oprócz bazowych płytek w kolorze głębokiej, szmaragdowej zieleni, dostępne są także płytki z motywem egzotycznej dżungli. Ciekawy pomysł na zastosowanie płytek z kolekcji Botanica to użycie ich na ścianie ze wzorem karo, choć pięknie prezentują się także ułożone w inny sposób. 

Kolekcja Carrara Sky

Ponadczasowa kolekcja płytek inspirowanych rysunkiem marmuru carrara. Idealna do kuchni w stylu modern classic, glamour czy nowoczesnych. Płytki z motywem białego, pięknie użyłowanego marmuru carrara możesz zestawić ze złotą mozaiką lub dostępnymi w tej kolekcji płytkami w głębokim kolorze deep ocean. 

Kolekcja Cesaria

Nowoczesna kolekcja z motywem kamienia. Płytki dostępne są w odcieniu jaśniejszym lub ciemniejszym, możesz je zestawiać z frontami kuchennymi w wielu modnych kolorach. Pięknie się będą prezentowały w towarzystwie czerni i metalicznych akcentów, takich jak miedź. Dobry pomysł do kuchni w stylu loft, glamour czy modern classic. 

Kolekcja Concrete

Szarość ocieplona drewnem to sprawdzony patent na wnętrze w stylu industrialnym, ale przytulne i eleganckie. Taka właśnie będzie kuchnia wykończona płytkami z kolekcji Concrete. Motyw betonu znakomicie prezentuje się w towarzystwie drewna, miedzi, ale także czerni, złota lub srebra. 

Wszystkie opisywane kolekcje to część oferty polskiej marki Ceramica Bianca. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także