Ściana nad blatem w kuchni. 6 pomysłów na płytki. 12 zdjęć kuchni!

Ściana nad blatem w kuchni. 6 pomysłów na płytki. 12 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
24 lis 2022 17:24

W szarym kolorze, białe, imitujące marmur. Płytki to idealne rozwiązanie na ścianę nad blatem w kuchni. Są trwałe, dostępne w wielu kolorach i wzorach, a do tego pięknie wyglądają. Zobacz jakie płytki na ścianę nad blatem wybrali polscy architekci i projektanci wnętrz.

  • Płytki ze wzorem lastryko na ścianie nad blatem w kuchni.
  • Płytki z ryflowaniem na ścianie nad blatem w kuchni.
  • Płytki w miedzianym kolorze na ścianie nad blatem w kuchni.
  • Niebiesko-białe płytki na ścianie nad blatem w kuchni.
  • Białe płytki na ścianie nad blatem w kuchni.
  • Zielone płytki na ścianie nad blatem w kuchni.

1. Płytki ze wzorem lastryko na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Na tle salonowej aranżacji prezentuje się jednak dość spokojnie. Szara, z matowym wykończeniem frontów szafek, pozostaje na drugim planie. Jednak i tu odnajdziemy wiele aranżacyjnych smaków. Uwagę przyciąga ściana nad blatem, którą zdobią płytki z  modnym w latach 70. minionego wieku lastryko, powtórzone na wszystkich blatach roboczych i podłodze. Retro design uzupełnia kultowa lodówka marki Smeg w waniliowym kolorze. Kuchnię wizualnie zamyka praktyczny półwysep, przy którym umiejscowiono okrągły stół dla czterech osób.

Zdjęcie: Marta Behling, Pion Poziom

Projekt wnętrza: Angelika Front, Decoroom, www.decoroo.eu

Projekt kuchni i mebli: Katarzyna Domańska, Decoroom Kitchen

Czytaj więcej: Kobiece wnętrze. Piękne mieszkanie w Warszawie. Tu rządzi róż!

2. Płytki z ryflowaniem na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia połączona z salonem stanowi część centralną i serce apartamentu. We wnętrzu dominują jasne szarością i drewno. Ciekawym rozwiązaniem w kuchni jest zastosowane między szafkami oraz na wyspie kuchennej piękne, ręcznie robione płytki z ciekawym, trójwymiarowym ryflowaniem. Klasyczne, delikatnie frezowane fronty w jasnych szarościach dopełniają całości. Na blacie pojawia się z kolei elegancki i wytrzymały szczotkowany granit. Nietypowym akcentem w kuchni są również płytki, którymi wykończono podłogę. To pastelowa, geometryczna kolekcja Tierras, zaprojektowana przez samą Patricię Urquiolę dla marki Mutina.

Zdjęcie: Katarzyna Wrona

Projekt wnętrza: Ewa Tarapata Architekt Wnętrz, www.ewastudiownetrz.pl

Opis całego projektu: Piękne mieszkanie w Krakowie. Nowoczesne wnętrze w szarościach!

3. Płytki w miedzianym kolorze na ścianie nad blatem w kuchni

Powierzchnia przeznaczona na kuchnię jest na tyle duża, że pozwoliła stworzyć w pełni funkcjonalną przestrzeń do gotowania oraz przechowywania. Przez wzgląd na centralne usytuowanie w sercu mieszkania musiała być zaprojektowana z dbałością o każdy detal, by być ozdobą wnętrza. Białe, proste meble ożywiają płytki w miedzianym kolorze zdobiące ścianę nad blatem. Jest to ręcznie tworzona ceramika prezentująca się wyjątkowo pięknie. Pomiędzy kuchnią a salonem znajduje się jadalnia, która funkcjonalnie oddziela obie przestrzenie.

Zdjęcie: Marta Behling, Pion Poziom

Projekt wnętrza: Dominika Wojciechowska, Nidus Interiors, www.nidus.co

Całe mieszkanie tu: Nieduże mieszkanie dla rodziny - nowoczesne i przytulne wnętrze

4. Niebieskie płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia nadała ton aranżacji całej strefy dziennej. Inspiracją do jej urządzenia był kolor morza i przeglądającego się w nim nieba. Z jednej strony spotkamy tu więc chłodne biele i szarości oraz zgaszone błękity, które przywołują na myśl surowy klimat Skandynawii. Z drugiej zaś słoneczne granaty, przywodzące śródziemnomorskie ciepło południowej Europy. Do tego duetu architektki dodały dużo naturalnego drewna. W kuchni dekoracyjnym elementem są natomiast hiszpańskie kafle i mozaiki, inspirowane słonecznym południem, zdobiące ścianę nad blatem.

Strefa brudna, czyli wszystkie kuchenne sprzęty są oddzielone od salonu płaską zabudową, która jednocześnie jest miejscem na telewizor. Przy niej też (od strony kuchni) ustawiono elegancki stolik jadalniany z białym blatem. Doskonale wtapia się on w chłodny minimalistyczny wystrój mieszkania, gdzie większość mebli zaprojektowana została na miarę. 

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Więcej tu: Projekt "Z widokiem na stocznię". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty

5. Białe płytki na ścianie nad blatem w kuchni

W nowoczesnej, pojemnej, jasnej i funkcjonalnej kuchni dominują eleganckie, klasyczne meble w kolorze morskiej zieleni z białymi blatami i ozdobione jasnym marmurem. Górne szafki także są białe i pięknie współgrają z płytkami w formie kafelków w tym samym kolorze, zdobiącymi ściany nad blatem. Całość dopełniają złote geometryczne żyrandole oraz dwa hokery ze złotymi elementami na oparciach.

Zdjęcia: Tomasz Miotk Fotografia

Projekt wnętrza: Dorota Markowska z Polala Studio, Aneta Pogorzelska z Mozayka

Realizacja: Nobonobo

Opis całego projektu: Mieszkanie dla rodziny. Piękne wnętrze w stylu art deco

6. Zielone płytki na ścianie nad blatem w kuchni

Kuchnia w niedużym, kameralnie urządzonym dwupokojowym mieszkaniu, urządzona jest bardzo wygodnie i funkcjonalnie. Zabudowa meblowa z klasycznymi frontami z płycinami w kolorze szarym doskonale łączy się ze szkliwionymi, ułożonymi pionowo płytkami w kolorze głębokiej zieleni. Aranżację dopełnia blat ze spieku kwarcowego z żyłą imitującą marmur Statuario z wbudowanym zlewem oraz złota armatura i uchwyty mebli. Przy kuchni znajduje się jadalnia z dużym stołem i krzesłami obitymi welurem w kolorze szarym.

Zdjęcia: KODO projekty i realizacje

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Czytaj więcej: Złoto i butelkowa zieleń. Zobacz jak urządzono nieduże mieszkanie w Warszawie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także