PARTNER PORTALU
Ściana nad blatem w kuchni. Świetne pomysły na wykończenie!

Ściana nad blatem w kuchni. Świetne pomysły na wykończenie!

Autor: Ewa Kozioł
24 sie 2021 09:40

Konglomerat kwarcowy świetnie sprawdzi się na ścianie nad blatem w kuchni. Jest trwały, odporny na wodę i zadrapania, a przy tym piękne wygląda. Przestrzeni pomiędzy szafkami możesz też wykończyć tym samym materiałem, co blat.

Prosto i minimalistycznie

Klasyczna elegancja oparta jest na minimalizmie i prostocie. Warto zachować umiar w doborze materiałów i zdecydować się na jeden motyw przewodni pomieszczenia. Z pewnością pozwoli nam na to konglomerat kwarcowy. Blat kuchenny i ściana bez górnych szafek, która została obłożona tym samym materiałem to propozycja dla minimalistów. Rozwiązanie wizualnie podwyższa pomieszczenie i nadaje kuchni lekkości. Jeśli tylko będziemy potrafili utrzymać porządek wykorzystując dolną zabudowę, docenimy czysty, ale i surowy charakter wnętrza. 

W stylu loftowym

Wśród inspiracji, które cieszą się nieprzemijającym zainteresowaniem znajdziemy także wnętrza o charakterze loftowym, w którym doskonale odnajduje się wzór Decore Ocra. W projektowanym pomieszczeniu konglomerat kwarcowy znalazł się na blacie, ścianie nad blatem, a także został użyty w mniej typowy sposób – do obudowania boku zabudowy kuchennej. Zastosowanie konglomeratu w tych trzech, najbardziej problematycznych miejscach w kuchni pozwoli domownikom na łatwe utrzymanie czystości przez długie lata.

Beton w kuchni

Duża płaszczyzna ściany nad blatem to także miejsce, w którym odnajdą się wzory nawiązujące swoim charakterem do betonu. Na zdjęciu kolor Noble Concret Grey tworzy na blacie
i klasycznym rękawie kuchennym gładką, jednorodną taflę, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na obtłuczenia oraz niską nasiąkliwością, dzięki czemu plamy czy woda z kranu nie wnikają w głąb materiału.

Dobre rozwiązanie

Krótka ściana między szafkami, która jest wręcz formą przedłużenia blatu kuchennego to także interesująca propozycja. W tym wypadku należy jednak pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu pozostałej przestrzeni – możemy pomalować ją wysokiej jakości farbą przeznaczoną do kuchni, która będzie odporna na zabrudzenia lub wypełnić specjalną tapetą. 

Dlaczego warto wybrać konglomerat kwarcowy do kuchni?

– pozwala stworzyć jeden motyw przewodni całego pomieszczenia
– ułatwia utrzymanie czystości – wysoka odporność na plamy
– jest odporny na zadrapania
– jest wodoodporny

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także