PARTNER PORTALU
Ściana nad blatem w kuchni. Wykończ ją płytkami

Ściana nad blatem w kuchni. Wykończ ją płytkami

Autor: Anna Sołomiewicz
04 gru 2014 09:57

Istnieje wiele materiałów i pomysłów na wykończenie ściany nad blatem kuchennym. Wśród nich jednym z najpopularniejszych są płytki - wytrzymałe, odporne na wilgoć i bardzo efektowne.

Ściana nad blatem kuchennym jest jedną z najbardziej eksponowanych powierzchni w kuchni. Znajdując się bezpośrednio nad stale użytkowaną powierzchnią roboczą, jest narażona na działanie wody, tłuszczu, wysokich temperatur i detergentów.

Będąc w centrum życia w kuchni, jest także powierzchnią przyciągającą wzrok domowników. Dlatego też, tak istotne jest pokrycie jej trwałym materiałem, który będzie jednocześnie estetyczny.

Płytki są klasyką materiałów wykończeniowych, stosowanych na ścianach w kuchni. Do wyboru mamy między innymi płytki cementowe, szklane lub różne rodzaje popularnej ceramiki, jak glazura czy gres. Bogactwo wzorów, kolorów i rozmiarów może przyprawić o zawrót głowy.

Na rynku dostępne są płytki gładkie, z wzorzystą fakturą, pokryte barwnym wzorem lub jednorodne kolorystycznie. Niektóre do złudzenia imitują kamień, inne z sukcesem naśladują drewno. Możemy wybrać płytki jednokolorowe lub wielobarwne, a także zestawiać ze sobą różne wzory lub urozmaicić jednorodną powierzchnię, kilkoma barwnymi płytkami lub szklanymi insertami z kolorowym motywem. Modne są opartowskie wzory, patchworkowe akcenty i folkowe motywy. 

W naszej galerii prezentujemy 18 inspiracji na wykończenie ściany nad blatem płytkami. Znajdziecie w nich zarówno bardziej stonowane aranżacje, jak i zupełnie fantazyjne, kolorowe propozycje.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także