×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściana w jadalni. Tak wykończysz ją tapetą lub fototapetą

Ściana w jadalni. Tak wykończysz ją tapetą lub fototapetą

Autor: Anna Sołomiewicz
05 sty 2015 09:27
Aktualizacja: 12 sty 2015 09:06

Ścianę w jadalni można wykończyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest pokrycie jej barwną tapetą lub fototapetą. Zobaczcie nasze propozycje!

Sercem jadalni bezkonkurencyjnie jest stół, jednak to co go otacza ma niebanalny wpływ na nasze samopoczucie podczas spożywania posiłków. Warto zadbać o to, aby przestrzeń jadalni była przytulna i nastrajała nas pozytywnie. 

Dużą rolę odgrywają tutaj ściany, stanowiące sporą część powierzchni wnętrza jadalni. Jedną z możliwości ich wykończenia jest pokrycia ich tapetą lub fototapetą. Dają one praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy wybrać wzór w pionowe pasy lub jego różne wariacje, jak chociażby pnie rosnących obok siebie drzew. Tak skomponowany wzór optycznie powiększy naszą jadalnię, dodając jej kilka centymetrów wizualnej wysokości. 

Ciekawym rozwiązaniem jest fototapeta z motywem rozciągającego się pięknego krajobrazu lub widoku na miasto. Stwarza ona wrażenie przestrzenności pomieszczenia, wydłuża znacznie perspektywę, wizualnie powiększając wnętrze. Jest zatem idealna do niewielkich wnętrz i małych jadalni, połączonych z kuchnią. Co więcej, widok zielonego lasu lub tętniącej życiem metropolii nastroi nas pozytywnie na cały dzień i zastąpi nie zawsze atrakcyjny widok za oknem. 

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się na klasyczną, wzorzystą tapetę z motywem kwiatowym, która przywodzić na myśl będzie przytulny, domowy nastrój z dawnych lat. 

Fototapety i tapety mogą pełnić rolę elementy wydzielającego poszczególne funkcje otwartych przestrzeni. Pokrywając nimi fragment ściany, przy której ustawiliśmy stół, zaznaczamy wyraźnie przestrzeń jadalni. Wykańczając jednym motywem ściany w jadalni i kuchni bądź jadalni i salonie, spajamy oba te pomieszczenia wizualnie. 

Zajrzyjcie do naszej galerii, w której prezentujemy pomysły na ścianę w jadalni, wykończoną tapetą i fototapetą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także