Ściany w jadalni: wykończ je tapetą

Ściany w jadalni: wykończ je tapetą

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
08 gru 2014 13:09

Stół i krzesła to meble obowiązkowe w każdej jadalni. Zarówno te proste, jak i wytworne modele potrzebują ładnego tła, czyli ścian. Można uzyskać je z wykorzystaniem tapet i fototapet.

Niegdyś bardzo modne tapety przeżywają swój renesans. I nic w tym dziwnego bo dzięki nim możemy spektakularnie i – co najważniejsze – samodzielnie odmienić wygląd wnętrza. Szczególnie, że na rynku dostępnych jest wiele niesamowitych wzorów i faktur: od gładkich, przez wzorzyste po imitujące tkaniny, dzięki czemu papierową dekorację z powodzeniem można wykorzystać we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Aby dobrać odpowiednią tapetę powinniśmy kierować się stylem oraz wielkością pomieszczenia. O ile do nowoczesnej aranżacji pasują praktycznie wszystkie wzory, o tyle w jadalniach klasycznych powinniśmy się powstrzymać od odważnych grafik i krzykliwych kolorów. Najbezpieczniejszym wzorem są kwiaty oraz wszelkie motywy roślinne.

Nie bez znaczenia jest także wielkość wzoru. Do małych pomieszczeń wybierajmy dekoracje z drobnymi akcentami (mogą być połyskujące) – zbyt duży wzór może przytłoczyć wystrój i sprawić, że wnętrze będzie wydawało się mniejsze niż w rzeczywistości. Okazałe motywy będą natomiast znakomicie wyglądać w przestronnych, dużych wnętrzach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także