Urządzamy jadalnię - drewniana podłoga doda uroku

Urządzamy jadalnię - drewniana podłoga doda uroku

Autor: Anna Usakiewicz
23 sie 2019 10:15

Jadalnia to wyjątkowe miejsce w domu. Dlatego powinna być nie tylko piękna, ale również  funkcjonalna.

Nie bez przyczyny jadalnia nazywany bywa sercem domu. To tutaj wspólne celebrujemy posiłki, spotykamy się przy rodzinnych uroczystościach czy odbywamy narady. Stół od zawsze był miejscem spotkań, które jednoczy i utrzymuje więzi. I choć dziś mamy mniej czasu, właśnie wspólne obiady to często jedyne chwile, które rodzina spędza razem.

Drewno na podłodze

W tym pomieszczeniu natężenie ruchu jest dość spore, łatwo też o zabrudzenia, dlatego drewniana podłoga sprawdzi się tu idealnie. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajduje, drewniana podłoga zawsze powinna być bezpieczna. Dębowe podłogi Chapel Parket są zabezpieczone olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. Preparat spełnia kryteria europejskiej normy EN71 dotyczącej zabawek z drewna, jest zatem bezpieczny także dla najmłodszych domowników – wyjaśnia Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Ponadto drewno, dzięki swoim właściwościom higroskopijnym, reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu i tworzą mikroklimat, co doskonale sprawdza się przy spożywaniu posiłków. Naturalne drewno posiada również właściwości antystatyczne, jest więc dobrym rozwiązaniem dla alergików. Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom, olejowana podłoga nie jest śliska, w związku z tym nie ma ryzyka poślizgnięcia się.

Trwałość i pielęgnacja

Olejowane podłogi, kiedy tylko traktowane są w odpowiedni sposób, posłużą nam przez wiele lat. Pielęgnacja dębowych desek nie jest skomplikowana - wymaga systematycznej konserwacji (należy ją wykonywać mniej więcej co roku). Zabieg usuwa większość zabrudzeń czy plamy wynikające z codziennego użytkowania i nadaje drewnu blask - efektem podłoga wygląda jak nowa. Takiej podłogi nie trzeba również cyklinować. Codzienna pielęgnacja również nie należy do trudnych - rozlane płyny wystarczy wytrzeć wilgotną ściereczką, a podłogę czyścić na sucho. Do mycia najlepiej używać dobrze odsączonego z wody mopa oraz środków zalecanych przez producenta.

Przed podjęciem jakichkolwiek czynności związanych z pielęgnacją podłogi zawsze warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do zamówienia; są w niej zawarte cenne wskazówki, dzięki którym drewno przez lata nie straci swoich walorów użytkowych i estetycznych.

W wyjątkowych przypadkach, np. gdy upadek ciężkiego przedmiotu na podłogę spowoduje jej wgniecenie, nie trzeba troszczyć się o całą podłogę: wystarczy wymienić uszkodzoną deskę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także