PARTNER PORTALU
Urządzamy kuchnię: przegląd materiałów na ściany i podłogi

Urządzamy kuchnię: przegląd materiałów na ściany i podłogi

Autor: Urszula Tatur
23 kwi 2019 10:14

Wybór materiałów do kuchni może przyprawić o zawrót głowy. Najważniejsze by kierować się własnymi upodobaniami. Nic bowiem nie określa lepiej naszej osobowości niż wygląd naszych wnętrz.

Aranżacja kuchni coraz częściej odzwierciedlać naszą osobowość. Na jej wygląd wpływ ma styl życia, który prowadzimy, a więc nasze codzienne nawyki, przyzwyczajenia, upodobania. Dotyczy to także materiałów użytych do jej aranżacji. Do wyboru nie mamy już tylko koloru płytek czy frontów szafek, ale całe spektrum możliwości – od naturalnych surowców poczynając, a na tych doskonale imitujących ich wygląd czy właściwości kończąc. Sztuka urządzania kuchni staje się więc sztuką wyboru materiałów najlepiej spełniających nasze zindywidualizowane potrzeby.

Najchętniej kupowane do kuchni pozostają płytki ceramiczne. Ze względu na swe właściwości (dużą odporność na uszkodzenia, łatwość w pielęgnacji) oraz stosunkowo niewysoką cenę doskonale sprawdzają się na podłogach. Na rynku odnajdziemy wzory imitujące drewno, beton czy marmur oraz inne kamienie. Dostępne są też bardziej odważne wzory, grafiki oraz barwy, w tym coraz bardziej popularne płytki strukturalne. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także płytki wielkoformatowe, które dzięki mega rozmiarom doskonale sprawdzą się na ścianie nad blatem, tworząc jednolitą, gładką powierzchnię.

W opozycji do płytek ceramicznych stoją naturalne materiały, takie jak drewno, beton czy kamień oraz nowoczesne surowce jak szkło, laminaty szklane czy spieki kwarcowe. Mają one oczywiście różne zastosowanie w aranżacji kuchni, wszystkie jednak wyróżnia niepowtarzalny wygląd. Kamień i spieki kwarcowe najlepiej sprawdzą się na blatach, a szkło i szklane laminaty na frontach czy ścianie nad blatem. Drewno zaś ma zastosowanie uniwersalne – pięknie prezentuje się zarówno na podłodze, jak i frontach czy blatach. Wymaga jednak szczególnej pielęgnacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także