×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
10 pomysłów na wysoką zabudowę w kuchni

10 pomysłów na wysoką zabudowę w kuchni

Autor: ut
07 paź 2019 08:42

Istotną kwestią jest zaplanowanie miejsca do przechowywania. Garnki, produkty i akcesoria wymagają go w kuchni naprawdę sporo. Dlatego warto postawić na wysoką zabudowę, w której nie zabraknie szuflad, szafek i półek.

W dużej kuchni doskonale sprawdzi się wysoka zabudowa (od podłogi do sufitu) umieszczona przy ścianie za wyspą. Można schować w niej pozostałe strefy kuchni: przechowywania, zapasów i zmywania. Wygodny dostęp do nich zapewnią systemy przesuwnych frontów . Zamiast umieszczać piekarnik pod płytą, można zamontować go w szafce w zabudowie. Przy frontach możemy odejść od polskiej normy jasnych kolorów. Ciemne fronty sprawdzą się świetnie i optycznie nie zmniejszą przestrzeni, szczególnie przy jasnej podłodze.

W wysokiej zabudowie warto umieścić wąską, wysoką i głęboką szafkę i zamontować w niej system cargo , który dzięki kilku pojemnym koszom lub pułkom, służy za spiżarnię. W wygodnej kuchni nie może zabraknąć pojemnych szafek cargo, które wysuwają się do przodu. Dzięki temu wszystkie produkty są widoczne i łatwo dostępne. Większa przestrzeń to również doskonała możliwość do stworzenie kącika wypoczynkowego ze stolikiem kawowym, kanapą lub krzesłami. Ostatnim elementem wartym rozważenia jest stół, przy którym toczyć się będą rozmowy przy wspólnym posiłku. Tak urządzona duża kuchnia stanie się przestrzenią autonomiczną, wyjątkową i wielofunkcyjną. Będzie to miejsce spotkań i zabawy, wykorzystywanym nie tylko w okresie karnawału, ale codziennie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także