PARTNER PORTALU
15 pomysłów na modnie urządzoną kuchnię

15 pomysłów na modnie urządzoną kuchnię

Autor: ut
15 maj 2019 17:04

Po kilku sezonach dominacji bieli, czas na nowe kolory i wzory. Kuchnia ma być domowa, przytulna, ale i elegancka. Do jej aranżacji można wykorzystać ulubione przedmioty, np. książki.

Kuchnię remontuje się zwykle co 10-15 lat. Dlatego podczas jej planowania wręcz trzeba uwzględnić aktualne trendy albo postawić na ponadczasowe rozwiązania. Moda na 2019 rok jest przychylna indywidualizacji wnętrz. Można miksować style, kolory, rzeczy nowe ze starymi.

*Biel – dominuje w kuchniach od kilku sezonów. Jednak kuchnie przestają być całe w białym kolorze. Najmodniejsze są połączenia bieli z drewnem, zwłaszcza jasnym dębem oraz szarością.

*Ciemne kolory - powraca moda na ciemne kuchnie, zwłaszcza w stylu amerykańskiego modernizmu z połowy XX wieku. Na meble warto wybrać drewno w brązowych odcieniach, z wyrazistym usłojeniem. Do tego czerń, grafit, szarości.

*Beton – nie musi być prawdziwy. Na meblach i blatach mogą być także jego stylizacje. Najbardziej pożądana jest cementowa szarość, ale mogą być również inne kolory.

*Postarzenia – sprawiają, że nowa kuchnia jest jak użytkowana od lat. Efekt postarzenia mogą mieć powierzchnie np. drewniane oraz metalowe, a także stylizowane na drewno i beton. W każdej wersji dodają meblom indywidualnego szlifu.

*Drewno – modne są odcienie jasne oraz brązowe, o ciekawym, wyrazistym usłojeniu.

*Szkło ze wzorem – od kilku sezonów bardzo modne jest nad blatem w kuchni. Teraz można go mieć w różnych miejscach, m.in. przy suficie cz y na korpusach mebli.

*Domowa atmosfera – to był wiodący trend także w roku 2018. Kuchnia, bez względu na styl, to miejsce nie tylko przyrządzania posiłków, ale także spędzania czasu i pracy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także