PARTNER PORTALU
15 pomysłów na stół w kuchni

15 pomysłów na stół w kuchni

Autor: Urszula Tatur
22 gru 2017 09:01

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez stołu, przy którym zasiadamy z całą rodziną. Często to właśnie stół jest sercem i centralnym miejscem w kuchni. Wybór stołu jak i innych elementów znajdujących się w kuchni nie jest niezwykle ważny – ma on bezpośredni wpływ na to, jak finalnie będzie prezentowało się nasze kuchenne pomieszczenie.

Od czego powinien być uzależniony wybór stołu do kuchni?
Wybór stołu jest nie lada wyzwaniem. Duży wybór dostępnych modeli potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. To, na jaki stół się zdecydujemy powinno być uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość oraz układ naszej kuchni. W przypadku kuchni zamkniętej, najczęściej stół znajduje się na środku kuchni. Jeżeli pomieszczenie nie jest aż tak duże, to dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest umiejscowienie stołu pod ścianą. Oprócz miejsca, powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj zabudowy w naszej kuchni – tak, aby wybrany stół pasował do całej kuchni. Kolejnym istotnym punktem są nasze wymagania, upodobania oraz potrzeby. Stół powinien się nam podobać wizualnie, a także spełniać swoje funkcje. Wielkość stołu powinna być uzależniona od ilości domowników.

Do wyboru do koloru
Najczęściej w kuchni można spotkać stoły prostokątne, kwadratowe lub owalne. Najbardziej funkcjonalne są stoły prostokątne ponieważ można je postawić pod ścianą. Stół w kuchni to typowy stół rodzinny – jak sama nazwa wskazuje powinna się przy nim zmieścić cała rodzina. Stół to nie tylko modny dodatek naszej kuchni – to przede wszystkim miejsce w którym spotykają się wszyscy członkowie rodziny. W kuchni liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. Kuchnia (podobnie jak wszystkie jej elementy) musi być praktyczna i zapewnić swobodę ruchu. Podczas wyboru stołu musimy zadbać o to, aby nie blokował poruszania się po kuchni i umożliwiał swobodny dostęp do szafek. Dodatkowo powinien on wizualnie pasować do wystroju kuchennego wnętrza. Do wyboru mamy stoły drewniane, metalowe, szklane lub wykonane z tworzyw sztucznych. Każdy typ ma swoje wady i zalety, które staramy się pokrótce opisać.

Drewniane, szklane....
Jeżeli chodzi o stoły drewniane to są bardzo stabilne i świetnie się prezentują. Gorzej jest jednak jeżeli chcemy pozbyć się z nich zabrudzeń czy plam. Stoły metalowe idealnie wpasują się w surowe, loftowe wnętrza. Stoły szklane to wygodna a zarazem bardzo elegancja opcja. Łatwo utrzymać je w czystości i są stosunkowo trwałe. Stoły z tworzywa sztucznego dają nam najwięcej możliwości. Dostępne są w ogromnej gamie kolorów, dlatego bez problemu możemy je dopasować do każdego wnętrza. Są bardzo praktyczne i łatwe do czyszczenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także