×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
20 pomysłów na ścianę nad blatem

20 pomysłów na ścianę nad blatem

Autor: Urszula Tatur
16 sty 2018 08:50
Aktualizacja: 17 sty 2018 09:55

Płytki nad blatem przestają być standardem w polskich kuchniach. Zobaczcie materiały, które z powodzeniem ozdobią ten najbardziej newralgiczny punkt w naszej kuchni.

Ściana nad blatem, choć stanowi jedynie tło dla zabudowy kuchennej, nie musi pozostawać w tyle. Może stać się równie reprezentacyjnym elementem aranżacji przestrzeni kuchennej, a nawet jej główną ozdobą. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by zamienić ją w niepowtarzalną dekorację. Nie musimy przy tym szukać oryginalnych, niepowtarzalnych i niezwykle pięknych płytek. Lepiej sięgnąć po mniej konwencjonalne, lecz dobrze sprawdzone rozwiązania.

Do wyboru mamy wiele różnorodnych opcji: od materiałów szlachetnych jak kamień i drewno poczynając, poprzez stal i aluminium oraz tafle szkła, na płytach laminowanych czy konglomeratach kończąc. Oczywiście wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. I choć do tych ostatnich należy zazwyczaj wysoka cena, to czasem warto zainwestować, by uzyskać naprawdę niepowtarzalny efekt.

Zanim jednak zdecydujecie się na jedną z prezentowanych opcji, dobrze zastanówcie się czy właśnie ona sprawdzi się w Waszej kuchni. Bowiem z ozdobnikami, jakimi nie wątpliwie są tego typu rozwiązania, nie należy przesadzać. Najlepiej wiedzą o tym architekci i projektanci wnętrz. To owoce właśnie ich pracy prezentujemy w naszej galerii. Znajdziecie w niej najciekawsze, naszym zdaniem, realizacje, w których tradycyjne płytki zastępują mniej konwencjonalne rozwiązania. Wszystkie pochodzą z polskich domów, a więc śmiało przeniesiecie je do własnej kuchni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także