PARTNER PORTALU
20 pomysłów na zmywanie pod oknem

20 pomysłów na zmywanie pod oknem

Autor: Urszula Tatur
29 gru 2017 10:40

Zlew pod oknem to doskonały pomysł na aranżację kuchni. Poznajcie wszystkie plusy tego rozwiązania.

W dobrze zaprojektowanej kuchni zlewozmywak zajmuje strategiczne miejsce. Wraz z piekarnikiem i lodówką, tworzy on tzw. trójkąt roboczy, będący gwarantem zachowania ergonomii w kuchni. Ponieważ we współczesnej kuchni zmywaniem zajmuje się zmywarka, a zlewozmywak służy głównie przygotowywaniu produktów do dalszej obróbki, warto przenieść go pod okno. Zalet tego rozwiązania jest wiele. Największą jednak wydaje się dostęp do naturalnego światła oraz niepowtarzalne widoki podczas zmywania.

Za zamontowaniem zlewozmywaka pod oknem przemawiają także nowoczesne baterie i akcesoria. Na rynku dostępne są składane baterie kuchenne można zamontować właściwie w każdym miejscu. Pozwalają one na swobodne zamykanie i otwieranie okna, zapewniając do niego łatwy dostęp. Także brak szafek górnych z miejscem na suszarkę do naczyń rekompensują designerskie rozwiązania, które poza swą praktyczną funkcją, staną się prawdziwą ozdobą kuchni.

Decydując się na strefę zmywania pod oknem musimy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Pierwszą z nich będzie ogrzewanie. Ponieważ właśnie pod oknem zazwyczaj umiejscowiony jest grzejnik, musimy go stąd usunąć. Warto o tym pomyśleć już na etapie planowania samej zabudowy ze zlewozmywakiem. W otwartej kuchni grzejnik możemy po prostu zdjąć. Dobrą alternatywą jest także ogrzewanie podłogowe.

Inną ważną kwestią jest oświetlenie. W strefie zmywania ulokowanej pod oknem warto zadbać o dodatkowe źródła światła, gdyż wieczorem czy w pochmurny dzień będzie ono ograniczone. Najlepiej zaprojektować tu punktowe oświetlenie halogenowe bądź LED, które doskonale doświetli nasz zlewozmywak.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także