Aneks kuchenny z jadalnią. Najlepsze pomysły na urządzenie

Aneks kuchenny z jadalnią. Najlepsze pomysły na urządzenie

Autor: ut
30 kwi 2019 09:20

Połączenie jadalni z aneksem kuchennym stało się bardzo popularnym rozwiązaniem. Jest wybierane nie tylko w małych mieszkaniach, gdzie oszczędza miejsce, ale też w większych. Urządzając to pomieszczenie z pomysłem, można wydobyć z niego wiele walorów estetycznych.

Kiedyś wyodrębniona jako osobne pomieszczenie, dzisiaj jadalnia najczęściej otwarta przestrzeń ulokowana gdzieś między salonem a kuchnią. Odpowiednio urządzona ma szansę stać się ulubionym miejscem domowników, w którym będą nie tylko jeść, ale też po prostu wspólnie spędzać czas.

Jednym z pierwszych problemów jakie się pojawiają przy urządzaniu jadalni jest wybór odpowiedniego stołu. To najważniejszy mebel w tej przestrzeni. Nie bez powodu w niektórych domach o jadalni mówi się „pokój stołowy”. Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem są stoły rozkładane, które w razie wizyty dużej liczby gości mogą znacznie powiększyć swoją powierzchnię. Przydaje się to zwłaszcza w jadalni połączonej z kuchnią, kiedy rozłożony stół może ograniczać nam przestrzeń roboczą.

Oświetlenie, jakie wybierzemy do przestrzeni jadalnej, jest kluczowe dla atmosfery jaka tam zapanuje. Powinniśmy też pamiętać, aby wybrać rozwiązanie maksymalnie zdrowe dla naszych oczu. W końcu może się zdarzyć, że to miejsce będzie przeznaczone nie tylko do spożywania posiłków, ale też do spędzania wolnego czasu. Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujemy, musimy pamiętać, żeby światło było skierowane na centralny punkt stołu, tak żeby każdy jego kraniec był odpowiednio naświetlony. Dzięki temu rozwiązaniu, które nie jest skomplikowane, zyskamy stosowny nastrój i symetryczną kompozycję.

Projektując przestrzeń między kuchnią a salonem, która będzie pełnić rolę jadalni, powinniśmy zwrócić uwagę na istotną rzecz, jaką jest rozmieszczenie mebli. Proste sposoby, które czasami zdarza się nam lekceważyć, potrafią dodać pomieszczeniu uroku i wydobyć z niego jak najwięcej estetyki. Należy uważać, żeby obszar roboczy w kuchni nie był zbyt widoczny z poziomu stołu. Mogłoby to być kłopotliwe w przypadku, kiedy nie panuje tam perfekcyjna czystość. Dobrym rozwiązaniem jest rozdzielenie tych dwóch obszarów na przykład barkiem. W takim wypadku spełnia on rolę nie tylko dekoracyjną, ale też użytkową. Należy pamiętać, że konsekwencją otwartej kuchni jest konieczność wysokiej jakości wykończenia. Najlepiej wybrać materiały takie jak drewno czy kamień, które gwarantują trwałość i estetykę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także