×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Beton w kuchni. 20 pięknych zdjęć

Beton w kuchni. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
17 lis 2017 09:42

Beton architektoniczny coraz częściej znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie ścian wewnątrz mieszkania. Modny materiał można spotkać już w kuchni, półotwartej lub całkowicie wyeksponowanej, oddzielonej od części salonowej jedynie przy pomocy wysypy kuchennej.

Beton architektoniczny do niedawna jeszcze obecny głównie w pofabrycznych loftach i obiektach komercyjnych stał się modnym materiałem dekoracyjnym wykorzystywanym przez architektów do projektowania wnętrz apartamentów. Warto jednak pamiętać o tym, że tylko umiejętne zastosowanie betonu zapewni oczekiwany efekt, dlatego decydując się na ten materiał dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych architektów wnętrz, którzy zneutralizują surową, industrialną aranżację, nadając jej przytulnego charakteru.

Beton architektoniczny coraz częściej znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie ścian wewnątrz mieszkania. Modny materiał można spotkać już w kuchni, półotwartej lub całkowicie wyeksponowanej, oddzielonej od części salonowej jedynie przy pomocy wysypy kuchennej. Kuchnia w ostatnim czasie przestała być traktowana jako dodatkowe pomieszczenie, które najchętniej ukrylibyśmy przed gośćmi, a stała się pełnoprawną częścią strefy dziennej, dlatego bardzo ważne jest, aby jej projekt spełniał kryteria zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

– Płyty z betonu architektonicznego w kuchni to bardzo dobre rozwiązanie, coraz częściej stosowane przez architektów i naszych klientów. Beton ma również wiele praktycznych zalet – odpowiednio zaimpregnowany jest bardzo odporny na wilgoć oraz tłuszcz, co oznacza łatwość w utrzymaniu czystej powierzchni ściany w kuchni stale narażonej na zabrudzenia – mówi Aleksandra Skwira, projektant z firmy Jadar.

Beton architektoniczny doskonale wygląda również na ścianie nowoczesnego, przestronnego i jasnego salonu urządzonego w industrialnym stylu.

– Proste płyty idealnie prezentują się w takich pomieszczeniach. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu beton wcale nie musi być szary. Można go barwić w masie za pomocą specjalnych pigmentów, a jeśli zdecydujemy się na naturalny, przemysłowy wygląd wnętrza, to w bardzo łatwy sposób możemy przełamać surowy charakter, zestawiając go z drewnianymi powierzchniami lub elementami dekoracyjnymi w jaśniejszych kolorach. Często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie betonu na jednej ze ścian w salonie z resztą ścian o gładkiej strukturze i jasnym odcieniu, np. żółtym czy niebieskim – dodaje Skwira.

Aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu wymaga także ograniczenia wyposażenia i elementów dekoracyjnych do minimum. Meble powinny być proste i lekkie, najlepiej jednobarwne i wykonane z drewna, szkła czy stali nierdzewnej. Na ścianach można umieścić np. reprodukcje obrazów lub fotografie, pamiętając jednak o tym, że one również muszą mieć swoje ściśle określone miejsce tak, aby korespondowały z całością wystroju. Ważnym elementem w projektowaniu nowoczesnych wnętrz jest również odpowiednie oświetlenie. W razie potrzeby można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, czy bardziej nowoczesne światła punktowe LED, które wyeksponują ozdoby na półkach lub wybrany fragment pomieszczenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także