PARTNER PORTALU
Czarno-białe kuchnie. 20 pięknych zdjęć

Czarno-białe kuchnie. 20 pięknych zdjęć

Autor: ut
28 lip 2019 08:04

Czerń w kuchni ciągle jest w łaskach. Moda w aranżacji wnętrz na op-art w stylu lat 60. sprawiła, że parę sezonów temu znowu pokochaliśmy elegancję wyrazistych połączeń.

Czerń jest kolorem bardzo wyrazistym, dlatego podczas projektowania pomieszczenia z jej użyciem należy zachować szczególną ostrożność. Zbyt intensywne zastosowanie tej barwy może sprawić, że zamiast eleganckiej przestrzeni otrzymamy wnętrze przytłaczające w odbiorze.

Najbezpieczniejsze i szczególnie modne w tym sezonie jest więc przełamywanie czerni bielą lub szarościami – para ta od zawsze doskonale czuła się w swoim towarzystwie. Podłoga w czarno-białą szachownicę to klasyka, która nie traci na wartości, co więcej – jest doskonałym punktem wyjścia do dalszych prac nad kuchnią. Może on nawiązywać do stylistyki przedwojennej, do stylu retro, modern, wspomnianego op-artu czy nawet baroku, jeśli umiejętnie zestawimy czerń ze złotem i żółciami.

W każdym przypadku jednak najważniejsze będą – jak zwykle – dodatki, które tworzą charakter pomieszczenia. Doskonale rozumieją to producenci wyposażenia, którzy od kilku sezonów proponują minimalistyczne trendy utrzymane właśnie w tej ponadczasowej kolorystyce. Czerń i biel to kolory uniwersalne, które w modowych trendach powracają jak bumerang.

 Dobierając dodatki do wymarzonej kuchni pamiętajmy, że to one nadają pomieszczeniu ostatniego szlifu i podkreślają wygląd wnętrza. Gdy zdecydujemy się już na kolor ścian, wzór podłogi i typ zabudowy meblowej, możemy całkowicie poświęcić się poszukiwaniom odpowiednich sprzętów AGD i tych wszystkich niezbędnych akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie kuchnię. Odpowiednio dobrane, w połączeniu z eleganckim czarno-białym designem sprawią, że nasza przestrzeń stanie się miejscem, które opuścić będzie naprawdę trudno.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także