PARTNER PORTALU
Czarno-białe kuchnie. Moda, która nie przemija

Czarno-białe kuchnie. Moda, która nie przemija

Autor: ut
21 sie 2019 12:11

Ulubiona kombinacja projektantów gości w obecnym sezonie nie tylko na wybiegach. Szturmem wdarła się również do mieszkań. Jak prawidłowo łączyć te dwa kolory?

Czarno - biała aranżacja wnętrz jest wciąż w modzie. Choć zestawienie tych kolorów może wydawać się zimne, ciepła dodadzą dodatki. Istotne, aby w pokoju kolor jaśniejszy dominował nad ciemnym. Czerń może zaistnieć w formie dodatków lub w jednym elemencie dekoracyjnym np. w otoczeniu białych ścian możemy postawić czarną meblościankę lub pomalować na ciemno fragment ściany. W czarno – białych wnętrzach gustownie będą wyglądały czerwone i niebieskie dodatki. Do ciekawych gadżetów należą też lustra czy jednokolorowe poduszki. Jeśli zdecydujemy się na czerń i biel we wnętrzach, postawmy na prostotę, ograniczmy różnokolorowe dodatki i geometryczne wzory.

Elegancka kuchnia? Czemu nie! Meble w tym odcieniu również w kuchni sprawią wrażenie szyku oraz ładu. Białe szafki czy błyszczące fronty mebli wyglądają wytwornie, jednak jeśli w domu są dzieci, mogą nie spełnić swojej praktycznej funkcji. Każdy odcisk palców będzie widoczny, przez co zamiast eleganckiego efektu osiągniemy wrażenie niechlujstwa. Aby tego uniknąć, warto postawić na matowe wyposażenie kuchni. W przypadku kuchni otwartej na salon, trzeba pamiętać o spójności kolorów, dzięki czemu oba pomieszczenia stworzą wizualną harmonię. Zarówno kuchnia jak i salon w czarno-białych kolorach to propozycja dla tradycjonalistów oraz nowoczesnych osób. Duży wybór mebli i dodatków sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także