PARTNER PORTALU
Czerwień w kuchni. 20 pięknych zdjęć

Czerwień w kuchni. 20 pięknych zdjęć

Autor: ut
14 kwi 2019 22:55

Czerwień nieodzownie kojarzy nam się z energią, pozytywnymi emocjami oraz ciepłem. To barwa, która pobudza do działania i poprawia samopoczucie. O jej właściwościach warto pamiętać także podczas aranżacji wnętrz.

Bez wątpienia kolor czerwony przyciąga uwagę i wzbudza emocje. To jedna z najsilniej oddziałujących barw na nasz organizm – dodaje energii, wprawia w lepsze samopoczucie, a nawet ma działanie antydepresyjne. Nie bez powodu jest ona symbolem szczęścia, miłości czy prestiżu. – Czerwień w domowych aranżacjach sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej wyraziste, dynamiczne i stylowe.

Jeśli zdecydujemy się na tak odważną kolorystykę naszych mieszkań, warto pamiętać o kilku zasadach. Kolor czerwony ma za zadanie ożywić wnętrze i wnieść do niego wiele pozytywnej energii. Zastosowany w nadmiarze staje się jednak zbyt przytłaczający, rozprasza uwagę, a dodatkowo sprawia, że przestrzeń wydaje się optycznie mniejsza. Lepiej zatem wprowadzić go w formie dodatków czy drobnych akcesoriów niż jako kolor ścian lub mebli

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także