PARTNER PORTALU
Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Autor: ut
16 cze 2019 10:24

Styl skandynawski to kuchnie urządzone w bieli, jej odcieniach, beżach i szarościach. Surowy design, prosta forma – taki styl da się lubić. Jest bardzo efektowny, a także funkcjonalny. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim.


Styl skandynawski to przede wszystkim wygoda, prostota i nowoczesność. Kuchnia urządzona w tej konwencji, bez względu na metraż, którym dysponujemy, powinna być jasna, przestronna i funkcjonalna. Dodatkowo jasna kolorystyka sprawia, że mniejsze kuchnie wyglądają na większe. Odpowiedni dobór mebli i dodatków nadaje jej nowoczesnego wyrazu, zapewniając maksimum użyteczności.

Ściany w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim powinny mieć jasny kolor. Najlepiej zdecydować się na biel lub jasne odcienie szarości i beżu. Jasne kolory cenione są przede wszystkim za to, że optycznie odbijają światło, przez co sprytnie powiększają pomieszczenia. Warto zdecydować się na jednolite i gładkie wykończenia, aby całość była wizualnie 'lekka'. Jeżeli decydujemy się na płytki to również powinniśmy wybrać kolekcje w jasnych, stonowanych kolorach. Warto zadbać o to, aby wszystko tworzyło spójną stylistycznie całość bez zbędnych wzorów i mocnych kolorów.

Meble w kuchni w stylu skandynawskim powinny łączyć prosty design z nowoczesną funkcjonalnością. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj jasne fronty, które sprawią, że kuchnia stanie się jeszcze bardziej przestronna i rozświetlona. W kuchni skandynawskiej króluje przede wszystkim prostota. Meble powinny mieć niewyszukaną, symetryczną formę. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć perfekcyjną całość.

Każdy dodatek do takiej kuchni powinien być dobrze przemyślany – aby pasował do naszego kuchennego wnętrza. Najlepiej zdecydować się na przedmioty w kolorze drewna, które idealnie wpisują się w styl skandynawski. Minimalizm oznacza, że nie należy przesadzać z ozdobami – wręcz przeciwnie – ma być ich mało i mają przede wszystkim być funkcjonalne. Świetnym przykładem są świeże zioła w doniczkach, które poza funkcją dekoracyjną doskonale sprawdzą się przy przygotowywaniu codziennych posiłków.

W kuchniach w stylu skandynawskich często wszystkie sprzęty AGD są sprytnie ukryte. W takiej kuchni zawsze panuje porządek, a ilość rzeczy na wierzchu ogranicza się do minimum. Kuchnia skandynawska lubi sprzęty pod zabudowę – dzięki czemu kuchnia pozostaje perfekcyjnie zorganizowana.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także