×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jasna kuchnia. 20 pięknych zdjęć

Jasna kuchnia. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
08 kwi 2018 09:31
Aktualizacja: 09 kwi 2018 09:24

Jasne kolory w kuchni to więcej światła i przestrzeni. Zawsze przy tym dobrze się prezentują.

Wszechobecna biel w kuchennej aranżacji to trend, który nie tarci na popularności od kilku sezonów. Szczególnie w nowocześnie urządzonych kuchniach, prym wiodą jasne barwy. Dużym zainteresowaniem cieszy się biel, zarówno ta śnieżnobiała, jak i jej złamane odcienie. Jasne kolory są najbardziej uniwersalne, stanowią doskonałe tło dla bardziej barwnych dodatków, ale świetnie też czują się w roli głównej.

Jasne kolory są szczególnie pożądane w małych wnętrzach. Powiększają je optycznie, dodają przestrzeni, wspaniałego oddechu. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się nie tylko większe ale i czystsze, co w kuchni nabiera wyjątkowego znaczenia. Jasna kuchnia kojarzy się z laboratoryjną czystością, co sprzyja zdrowemu gotowaniu i utrzymaniu w pomieszczeniu rzeczywistej czystości. Osoby, które mogłyby czuć się nieswojo w tak „zimnym" pomieszczeniu mogą złagodzić nieco tę monotonię kolorowymi dodatkami i elementami dekoracyjnymi.

Jasna kuchnia doskonale prezentuje się też w świetle, zarówno naturalnym jak i sztucznym. Jasne kolory odbijają światło, dzięki czemu w pomieszczeniu takim większość osób czuje się dobrze i komfortowo. Biel jest szczególnie polecana na polerowane na wysoki połysk fronty meblowe, które są wyjątkowo praktyczne. Sprawdzi się też na ścianach i suficie, szczególnie w kuchniach o niewielkich rozmiarach. Jasna podłoga, również może okazać się strzałem w dziesiątkę – dodaje bowiem wnętrzu lekkości i subtelnego charakteru.

O estetyce wystroju pomieszczenia kuchennego, a nawet i funkcjonalności wnętrza przesądza nie tylko rodzaj i wymiar mebli czy urządzeń AGD, ale także kolorystyka poszczególnych sprzętów. W zakresie aranżowania wystroju kuchennego bardzo często projektanci doradzają postawić na biel. Poprzez wybór jasnych odcieni elementów wyposażenia kuchennego pokój staje się optycznie dużo większy niż ma to miejsce w rzeczywistości. Co więcej, modnym wariantem jest także inwestycja w bardzo jasne kolorystycznie urządzenia AGD, bowiem z ich pomocą można stworzyć aranżacje, gdzie kuchnie są niesamowicie sterylne i gustowne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także