PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni. 20 pięknych zdjęć

Kolor w kuchni. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
29 kwi 2018 09:12

Wszyscy wiemy, że urządzanie kuchni nie jest łatwe. Trzeba wybrać sprzęty AGD, meble, dodatki – a do tego wszystkiego, zadecydować jakie kolory będą miały ściany. Jak wiadomo, barwy bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie – dlatego ich wybór jest tak ważny. Jedne barwy wyciszają i uspokajają, inne napawają nas energią oraz motywują do działania. I tutaj nasuwa się pytanie – jak pomalować kuchnię? Jakie kolory do kuchni wybrać? Wybrać żywe kolory, a może lepiej postawić na delikatne pastele?

Jak już zdążyliśmy zauważyć, ostatnio w kuchennych wnętrzach króluje minimalizm. Minimalizm, nowoczesność i monochromatyczność – co to oznacza? Kierujemy się zasadą minimalizmu – im mniej, tym lepiej. Chodzi tutaj zarówno o kolory ścian, meble, dodatki i sprzęty AGD. Wybieramy jasne kolory, które skutecznie powiększają nasze kuchenne pomieszczenie. Monochromatyczność to tak naprawdę zabawa jednym kolorem. Eksperymentujemy z jego nasyceniem, przez co nadajemy wnętrzu oryginalnego wyrazu i charakteru. Ponadto, ogromną rolę odgrywają tutaj dodatki. Kuchnia powinna być czysta – powinniśmy się dobrze w niej czuć, jednak nie oznacza to wcale, że musi 'wiać nudą'. Monochromatyczne ściany sprawią, że kuchnia będzie wydawać się niezwykle uporządkowana. Zabawa nasyceniem pozwoli nam na małe szaleństwo na ścianach, które prezentuje się bardzo efektownie. Kuchnia w monochromatycznych barwach będzie ponadczasowa – zawsze będzie prezentować się świetnie. Będzie ona idealnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza.

 

Kieruj się własnym gustem – to Twoja kuchnia
Pomimo tego, że monochromatyczne 'potraktowanie' ścian w kuchni jest bardzo efektowne, to dla wielu osób, może być to dość nudne i mało spektakularne rozwiązanie. Takie ściany mogą sprawiać wrażenie niedokończonych, a kolory dla wielu osób są 'za' chłodne. Niektórzy nie wyobrażają sobie wnętrza bez żywego koloru ścian, które ożywi kuchenne pomieszczenie. Kolor kuchni powinien być uzależniony od stylu, w jakim chcemy ją urządzić. Inne barwy będą pasować do kuchni w stylu meksykańskim, a inne w stylu prowansalskim. Jeśli będziemy mieli zarys tego, jak chcemy, żeby kuchnia finalnie wyglądała to będzie nam znacznie prościej wybrać kolory.

 

Kolory i ich tajniki
Chcąc nadać kuchni wrażenia czystości i chłodu powinniśmy wybrać kolor niebieski i jego odcienie. Dla osób, które potrzebują energii najlepsze będą odcienie różu i czerwieni. Jeśli zależy nam na ociepleniu kuchennego wnętrza, to warto postawić na pomarańczowe i żółte barwy. Subtelności natomiast, nadadzą naszemu pomieszczeniu fiolety. Jeśli zdecydujemy się na żywe kolory w kuchni to powinniśmy na nie uważać – lepiej zdecydować się na jedną ścianę w takim kolorze, a na pozostałe wykorzystać stonowane odcienie.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także