PARTNER PORTALU
Kuchnia oddzielna. 20 pięknych zdjęć

Kuchnia oddzielna. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
04 gru 2017 10:37

Nie tak dawno temu kuchnia otwarta podbijała serca Polaków. Osoby poszukujące nowych mieszkań często brały za wyznacznik fakt, by ich nowe „M” miało właśnie taki rozkład. Wielu marzyło o kuchennej wyspie, która odgradzałaby część dzienną od strefy gotowania. Tymczasem dziś deweloperzy zauważają, że coraz więcej osób decyduje się na lokum z zamkniętą kuchnią. Jakie argumenty przemawiają za takim rozwiązaniem?

Najczęściej decydujemy się na tradycyjne urządzenie kuchni. Chętnie wybieramy styl nowoczesny, jednak w doborze materiałów przejawiamy nieco konserwatywne podejście. Przestrzeń pomiędzy szafkami wykańczana jest przeważnie płytkami ceramicznymi, rzadziej – szkłem.

Komfort dla wynajmujących
Wraca również trend posiadania kuchni oddzielonej od salonu. – Duży odsetek naszych klientów pyta o taki rozkład mieszkania. Ma to wymiar praktyczny. Takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne, a dla ludzi, którzy kupują lokum w celach inwestycyjnych, stało się wręcz wymogiem. Nietrudno się dziwić, bo wówczas mieszkanie jest bardziej komfortowe, a w dodatku salon pełni funkcję kolejnego pokoju do wynajęcia – tłumaczy Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Otwarta kuchnia to duże wyzwanie
Do tej pory kuchnia była odgrodzona od salonu raczej tylko umownie. Stosowano kontrastujące kolory, odmienne faktury, lecz aranżacja w pełni do siebie pasowała.. Wiele osób zaczęło jednak dostrzegać niedogodności związane z takim układem. Konieczność utrzymywania nienagannego porządku, dopasowania wyglądu sprzętów kuchennych do pokoju dziennego to nie lada wyzwanie. Trzeba także stale mieć na uwadze to, by niepotrzebnie nie zastawiać przestrzeni.

Łatwość w urządzeniu
Zamknięta kuchnia daje za to możliwość połączenia ze spiżarnią. Bez problemu zmieścimy w niej nawet większe sprzęty AGD. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio duże, możemy pozostawić na blacie część wyposażenia – bez obawy o jego optyczne pomniejszenie. Oddzielna kuchnia stwarza także możliwość zaaranżowania choćby niewielkiej jadalni.

Choć zwolenników jednego i drugiego rozwiązania nie brakuje, pewne jest jedno. Trendy wracają. Przy poszukiwaniach idealnej nieruchomości na sprzedaż, trzeba zatem uwzględnić nasze oczekiwania oraz sposób, w jaki korzystamy z kuchni. Zaplanujmy też, w jakim stylu chcielibyśmy zaaranżować to pomieszczenie. Czy będzie on współgrał z salonem? Odpowiedź na te pytania może ułatwić nam sprecyzowanie, jaki rozkład sprawdzi się w naszym przypadku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także