PARTNER PORTALU
Kuchnia w klimacie loft. 20 zdjęć

Kuchnia w klimacie loft. 20 zdjęć

Autor: Urszula Tatur
11 marz 2018 20:27

Kuchnia w stylu loft ma to "coś". Podpowiadamy jak ją urządzić

Loft, lansowany przez popkulturę, kojarzy się z oazą współczesnej bohemy artystycznej lub siedzibą superbohatera. W każdej z tych ról wnętrza w stylu industrialnym sprawdzają się doskonale za sprawą swojego unikatowego, surowego charakteru, który efektownie komponuje się z odważnymi aranżacjami architektonicznymi rodem z fabryk i magazynów.

Surowe i naturalne materiały: beton, cegła, metale (stal, mosiądz, aluminium, nawet z efektem korozji) oraz drewno o wyraźnych słojach to wyznaczniki aranżacji wnętrz o industrialnym charakterze. Ich zastosowanie w aranżacji naszej kuchni na pewno zapewni oczekiwany efekt.

Na ścianach można wykorzystać np. beton lub cegłę. Mogą to być płyty dekoracyjne lub gresy imitujące beton, imitacje cegieł w szerokiej palecie kolorów – od bieli, przez szarość, beż, aż do ciemniejszych czerwieni i czerni.

Podłoga w kuchni powinna być przede wszystkim praktyczna i łatwa w utrzymaniu. Idealnie sprawdzą się tu gresy imitujące beton czy żywicę epoksydową, a także wielkoformatowe płytki w szarej kolorystyce.

We wnętrzach w stylu loft często przewijają się biel, szarość i czerń. Zastosowanie tej palety w kolorystyce naszej zabudowy kuchennej zapewni utrzymanie pożądanej stylistyki. Jej wygląd powinien być prosty i surowy, a fronty pozbawione zbędnych zdobień. Warto też zrezygnować z tradycyjnych uchwytów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także