PARTNER PORTALU
Kuchnia w małym domu jednorodzinnym. 20 pięknych zdjęć

Kuchnia w małym domu jednorodzinnym. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
28 marz 2018 08:50

W domach jednorodzinnych najczęściej możemy spotkać duże i przestronne wnętrza kuchenne. Jeśli dobrze urządzimy to pomieszczenie to stanie się ono miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Nie da się ukryć, że kuchnia należy do najtrudniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie od niej wymaga się najwięcej. Spędzamy w niej najwięcej czasu w ciągu dnia i narażamy na wysokie temperatury, parę wodną czy uszkodzenia mechaniczne. Wiele osób uważa, że kuchnia ma być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna – bo przecież służy głównie do gotowania, tymczasem aspekty wizualne również są bardzo ważne. W kuchni spędzamy mnóstwo czasu, dlatego powinna być przyjemna dla oka i urządzona według naszych upodobań. Każdy chciałby, aby gotowanie było przyjemnością – dlatego warto zadbać o to, abyśmy się dobrze czuli w kuchennym pomieszczeniu.

W domach jednorodzinnych najczęściej możemy spotkać duże i przestronne wnętrza kuchenne. Jeśli dobrze urządzimy to pomieszczenie to stanie się ono miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Urządzanie kuchni nie jest prostym zadaniem – tym bardziej, jeśli mamy naprawdę dużo wolnego miejsca. Dodatkowa przestrzeń w kuchni tak naprawdę daje nam mnóstwo nowych możliwości. Możemy tutaj poszaleć i wybrać większe urządzenia – na przykład wygodną dwudrzwiową lodówkę, większą płytę grzewczą czy też stół, który stanie się sercem kuchennego pomieszczenia. Jeżeli urządzamy kuchnię otwartą, to możemy również pokusić się o funkcjonalny barek, które będzie nie tylko świetnym miejscem spotkań, ale również będzie rozdzielał pomieszczenia. Duża kuchnia daje nam wolną rękę – możemy pozwolić sobie na większą dowolność jeśli chodzi o wybieranie wzorów i kolorów do kuchni.

Urządzając kuchnię musimy stosować się do pewnych zasad – a mianowicie, zachowywać kolejność stref kuchennych. Pierwsza to strefa zapasów – czyli lodówka. To stąd powinna się rozpocząć każda praca w kuchni. Druga to strefa zmywania – czyli zlew, który umożliwi nam umycie produktów. Trzecia to strefa przygotowywania posiłków – czyli blat roboczy. Jeśli poszczególne strefy będą występowały 'po kolei' to wszystkie czynności kuchenne będą czystą przyjemnością.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także