PARTNER PORTALU
Mała kuchnia w mieszkaniu. 15 pięknych aranżacji

Mała kuchnia w mieszkaniu. 15 pięknych aranżacji

Autor: ut
15 maj 2019 12:53

Znaczna część społeczeństwa mieszka w blokach, w dość małych mieszkaniach. Tutaj kuchnie zazwyczaj są wąskie i mało foremne, przez co naprawdę ciężko je urządzić.

Pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić, to otworzyć małą kuchnię na drugie pomieszczenie. Możemy ją połączyć z salonem, dzięki czemu zyskamy dodatkową przestrzeń a kuchnia stanie się przestronna. Jest to sposób, który sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach. Otworzenie kuchni sprawi, że nagle oba pomieszczenia coś zyskają. Będą większe i bardziej przestronne – jest to wręcz idealna opcja na aranżację wąskiej kuchni. połączenie dwóch pomieszczeń sprawi, że łatwiej nam będzie urządzić naszą kuchnię. Większa przestrzeń to większe pole do popisu i większe możliwości. Jeśli jest taka możliwość i możemy pozbyć się ścianki działowej to warto to zrobić. Przestrzeń ułatwi nam dopasowanie mebli oraz dodatków.

Wszędzie bardzo ważną rolę odgrywają kolory. Nie da się ukryć, że w małych i trudnych pomieszczeniach jest to jeszcze bardziej istotne. Posiadając małą kuchnię warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą nasze wnętrze. Możemy również zastosować barwy na zasadzie kontrastu i połączyć jasne pastelowe kolory z ciemniejszymi elementami – w postaci mebli czy dodatków. Stworzymy w ten sposób ciekawe zestawienie, które nie przytłoczy naszej kuchni.

 Nie da się ukryć, że wąska kuchnia jest ciężkim tematem, nie oznacza to jednak, że nie można jej praktycznie i ładnie urządzić. Bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie wszystkich elementów kuchennego wyposażenia. Warto postawić na jednorzędowy wystrój – czyli ustawiamy wszystkie meble tylko po jednej stronie kuchni. W centrum naszej kuchni powinien znaleźć się zlewozmywak – tak, aby korzystanie z niego było wygodne. Wąska kuchnia wymaga dobrej organizacji, dlatego warto szybciej stworzyć jej projekt, albo chociaż zarys. Jeśli sami nie mamy do tego predyspozycji, to warto sięgnąć po radę projektanta lub stolarza – oni z pewnością pomogą wam odpowiednio zaaranżować takie pomieszczenie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także