×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia. Poznaj modne rozwiązania

Nowoczesna kuchnia. Poznaj modne rozwiązania

Autor: Redakcja
26 marz 2018 08:55

Nowoczesna, modna kuchnia w najbliższym sezonie coraz lepiej będzie oddawać indywidualność i charakter jej właścicieli. Większość czołowych producentów, jak i projektantów ma na uwadze stworzenie przestrzeni skrojonej na miarę. To już nie tylko marketingowy chwyt, ale rzeczywistość. Personalizowanie kuchni na szczęście nie jest zależne od budżetu i wielkości wnętrz.

Modna kuchnia jest nie tylko ładna, ale pełna użytecznych rozwiązań. Szafki i półki otwierają się lekko, na dotyk, a także kryją w sobie przydatne systemy organizacji, tj. różnego rodzaju carga, wysuwane kosze do segregacji odpadów czy przydatne podziałki. Jedną z najnowszych technologii, która zawojuje kuchnie w nadchodzących latach, jest montowanie okapów w blatach. Okapy blatowe są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie wysoką estetykę i dużą dozę funkcjonalności. Kolejną nowinkę przyjęłam z ogromnym entuzjazmem – to wielofunkcyjne meble kuchenne. Nie tylko pozwalają one na wygodniejsze korzystanie z kuchni, ale przyczyniają się także do oszczędności jakże cennej przestrzeni. Jeszcze bardziej funkcjonalne są meble modułowe, które można dowolnie modelować, w zależności od wielkości i układu pomieszczenia.

Ważne miejsce wśród trendów zajmują wyspy kuchenne, pełniących rolę swoistego serca kuchni. Wyspy to nie tylko powierzchnia robocza, ale także miejsce do przechowywania, obszar, na którym umieszcza się palnik, a także najczęściej miejsce to siedzenia, delektowania, rozmowy, czy pokazów kulinarnych. Kuchnia jak inne pomieszczenia, stają się częścią systemu inteligentnego domu, poprawiając jakość naszego życia. Producenci kuchni wyszli z własnymi propozycjami wręcz kosmicznych a jak realnych już rozwiązań i zaprezentowali ładowarkę indukcyjną do telefonów komórkowych wbudowaną w blat mebli kuchennych. Wystarczy położyć smartfona w wybranym miejscu na blacie, by ten rozpoczął gromadzenie energii. Blaty kuchenne z wbudowaną, bezprzewodową ładowarką indukcyjną są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie nowinkami technicznymi.

Ważnym trendem jest połączenie technologii i estetyki, tu stworzono panele i otwarte półki naszpikowane elektroniką, ułatwiające funkcjonowanie w magicznym świecie kulinariów. Już w roku ubiegłym mogliśmy dość często zaobserwować otwarte półki urozmaicające aranżacje kuchenne, które czasem łączyły wnętrza kuchni z salonem lub jadalnią. W tym roku otwarte regały, duża ilość niezabudowanych półek w zwartej zabudowie oraz półki wolno wiszące to bardzo częsty widok. Pojawiają się bardzo ciekawe systemy paneli, które pozwolą stworzyć indywidualne, niepowtarzalne aranżacje kuchenne. Docenią go także posiadacze mniejszych kuchni, którym pozwoli zaoszczędzić wolną przestrzeń w szafkach i szufladach kuchennych. System paneli umożliwia również zawieszenie odbiornika telewizyjnego w kuchni. Dekoracyjny charakter paneli podkreśla dodatkowo oświetlenie, którego barwę oraz natężenie można sterować za pomocą pilota, podobnie jak inne elementy oświetlenia w kuchniach.

Tekst: dr Karolina Janczy

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także