×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przestronna kuchnia w bieli. 20 pięknych zdjęć

Przestronna kuchnia w bieli. 20 pięknych zdjęć

Autor: ut
09 sie 2019 09:31

Duża kuchnia to w dzisiejszych czasach prawdziwy luksus. Wiele z nas, marzy o przestronnej, pięknej, nowej kuchni. Dodatkową przestrzeń należy oczywiście odpowiednio zaplanować – w innym wypadku duża kuchnia może okazać się niewygodna, a nawet męcząca. Duża kuchnia to też duże wyzwanie aranżacyjne. Jak więc urządzić duże pomieszczenie kuchenne aby było wygodne i funkcjonalne?

Duże i przestronne wnętrza kuchenne najczęściej możemy spotkać w domach jednorodzinnych lub apartamentowcach. Jeśli dobrze urządzimy to pomieszczenie to stanie się ono miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Urządzanie kuchni nie jest prostym zadaniem – tym bardziej, jeśli mamy naprawdę dużo wolnego miejsca. Źle zaprojektowana będzie niewygodna i mało funkcjonalna...

Większa kuchnia – to większe możliwości
Dodatkowa przestrzeń w kuchni tak naprawdę daje nam mnóstwo nowych możliwości. Możemy tutaj poszaleć i wybrać większe urządzenia – na przykład wygodną dwudrzwiową lodówkę, większą płytę grzewczą czy też stół, który stanie się sercem kuchennego pomieszczenia. Jeżeli urządzamy kuchnię otwartą, to możemy również pokusić się o funkcjonalny barek, które będzie nie tylko świetnym miejscem spotkań, ale również będzie rozdzielał pomieszczenia. Duża kuchnia daje nam wolną rękę – możemy pozwolić sobie na większą dowolność jeśli chodzi o wybieranie wzorów i kolorów do kuchni.

W dużej kuchni świetnie sprawdzi się wyspa!
Wyspę znamy z amerykańskich filmów. To właśnie na nich pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć to cudo – czyli wyspę na środku kuchni. Jest to jednak rozwiązanie, które się sprawdzi jedynie w dużych wnętrzach. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale również jest bardzo funkcjonalna – stanowi dodatkowy schowek oraz blat roboczy.

Najważniejsza jest konsekwencja
Urządzając kuchnię musimy stosować się do pewnych zasad – a mianowicie, zachowywać kolejność stref kuchennych. Pierwsza to strefa zapasów – czyli lodówka. To stąd powinna się rozpocząć każda praca w kuchni. Druga to strefa zmywania – czyli zlew, który umożliwi nam umycie produktów. Trzecia to strefa przygotowywania posiłków – czyli blat roboczy. Jeśli poszczególne strefy będą występowały 'po kolei' to wszystkie czynności kuchenne będą czystą przyjemnością.

Jakie dodatki do dużej kuchni?
W dużej kuchni nie wystarczą tylko meble i sprzęty AGD – musimy również zadbać o dodatki! Oczywiście nie należy z niczym przesadzić – we wszystkim trzeba mieć umiar. Najlepiej sprawdzą się świeże zioła w doniczkach i ozdobne dzbanuszki na inne przyprawy. Będą one nie tylko ładną ozdobą, ale przydadzą się również podczas gotowania. Dodatki należy dobrać tak, aby pasowały one do całej kuchennej aranżacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także