×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Smart rozwiązania w kuchni

Smart rozwiązania w kuchni

Autor: ut
02 paź 2019 10:56

Wie, co jest zdrowe, kiedy włączyć okap i jaką temperaturę wody ustawić. Pomoże zaplanować szereg kuchennych prac, zanim jeszcze wrócisz do domu lub przygotować obiad siedząc na kanapie. Inteligentne technologie to przyszłość, która już dziś wkracza do naszego życia.

System smart home doskonale sprawdza się w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia – gdzie korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych i mamy możliwość automatyzacji czynności związanych z naszymi nawykami w trakcie dnia. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wstajemy rano, a nasz ekspres do kawy już wie, by przygotować filiżankę ulubionego naparu lub blender zaczyna miksować koktajl z przygotowanych poprzedniego wieczora owoców. Tak samo piekarnik może zacząć odgrzewać naszą kolację, nim jeszcze przekroczymy próg mieszkania.

To praktyczne przykłady zastosowania systemu smart home FIBARO w kuchni. Są one możliwe, dzięki użyciu specjalnych, bezprzewodowych modułów sterujących, centrali systemu oraz mobilnej aplikacji, w której możemy programować scenariusze działania urządzeń wedle pory dnia. Ale wygoda to nie wszystko. Inteligentne gniazda elektryczne prócz sterowania zasilaniem, mierzą pobór energii przez urządzenia i szczegółowo nam to raportują. Bez trudu namierzymy najbardziej energochłonne sprzęty lub sprawdzimy zużycie dla poszczególnych pomieszczeń i w wybranych przedziałach czasowych.

Na koniec pozostaje kwestia bezpieczeństwa – wycieki wody, ryzyko pożaru, czad – o wszystkich tych niebezpieczeństwach informują nas zdalnie specjalne bezprzewodowe czujniki, a odpowiednio skonfigurowany system pozwala na automatyczną reakcję, np. wyłączenie zmywarki, jeżeli czujnik wykryje wyciek wody z rur lub odłączenie zasilania piekarnika jeżeli zapomnimy sami go wyłączyć.

Rekomenduje Sebastian Lisowski, Krajowy Kierownik Sprzedaży FIBARO

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także