Urządzamy kuchnię. 20 pięknych wnętrz, dużo zdjęć

Urządzamy kuchnię. 20 pięknych wnętrz, dużo zdjęć

Autor: Urszula Tatur
19 lut 2018 08:53

Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie – zwłaszcza dla osób, które niezbyt pewnie czują się w tych klimatach. Kuchnia jest najtrudniejszym pomieszczeniem w całym domu – musimy w niej połączyć kilka ważnych kwestii. Idealna kuchnia jest funkcjonalna, wygodna, bezpieczna, a do tego wszystkiego ładna. Oprócz mebli, muszą się w niej znaleźć niezbędne sprzęty AGD, które ułatwiają nam pracę. Jak ustawić? O czym pamiętać?

Nie podlega to wątpliwości, że w kuchni najważniejsza jest wygoda, a co za tym idzie – przestrzeń. Podczas przygotowywania posiłków musimy mieć 'pole' do manewrów i czuć się komfortowo. Oczywiście nie każdy ma ten luksus, i posiada ogromną kuchnię. Większość z nas jest właścicielami niedużych, a nawet dość problematycznych pomieszczeń kuchennych. Odpowiednia ergonomia to podstawa w kuchni – szczególnie jeśli nie jest zbyt duża. Grunt to dobrze wszystko zaplanować i rozmieścić. To właśnie kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w całym mieszkaniu. Tak naprawdę krzątamy się po niej non stop – robimy herbatę, przygotowujemy obiad, czy po prostu spędzamy czas z rodziną. Często, podczas gotowania towarzyszą nam dzieci – dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać o wysoki komfort.

Wygodnie urządzona kuchnia z pewnością przełoży się na oszczędność czasu a także większą przyjemność z gotowania. Zadbajmy o odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów kuchennego wyposażenia, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy zalety naszego pomieszczenie. Tak naprawdę w kuchni wszystko się liczy – jeśli nieodpowiednio rozmieścimy poszczególne sprzęty, to może okazać się, że podczas gotowania robimy mnóstwo niepotrzebnych kilometrów. Złe umiejscowienie sprzętów AGD sprawi, że kuchnia będzie niewygodna, mało komfortowa a także mało funkcjonalna.

Zwróć uwagę na odległość oraz lokalizację
Na ergonomię naszej kuchni składa się nie tylko lokalizacja poszczególnych sprzętów AGD, ale również odległości pomiędzy nimi. Jeśli będą one optymalne, to z pewnością wpłyną na większy komfort pracy oraz zapewnią lepsze wykorzystanie przestrzeni. 'Na rynku' branżowym, krąży kilka złotych środków i zasad, których warto się trzymać. Kierują się nimi dekoratorzy wnętrz oraz projektanci... jesteście ciekawi?

Sekret tkwi w szczegółach
Jakie jest najlepsze miejsce na lodówkę? Eksperci twierdzą, że powinna się ona znajdować maksymalnie 210 centymetrów od zlewu. Podobna odległość powinna dzielić zlew, a kuchnię grzewczą. Oczywiście odległości te powinny być dopasowane do naszych preferencji oraz przyzwyczajeń – ma być wygodnie i funkcjonalnie. Odpowiednie ułożenie poszczególnych sprzętów AGD ma ułatwić nam życie i sprawić, że kuchenne obowiązki staną się szybkie, łatwe i przyjemne. Nie tylko układ urządzeń ma pozytywny wpływ na funkcjonalność i komfort w naszej kuchni. Równie ważną kwestią jest ich ponadczasowe wzornictwo oraz funkcjonalność tych urządzeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także