PARTNER PORTALU
Urządzamy kuchnię. Najgorętsze trendy 2018 roku

Urządzamy kuchnię. Najgorętsze trendy 2018 roku

Autor: Urszula Tatur
26 paź 2018 08:14

Koniec roku to czas, w którym z niecierpliwością oczekujemy na podsumowanie trendów, które przez ostatnie dwanaście miesięcy dominowały we wnętrzach. My już dziś pokazujemy co jest na topie!

Przez ostatnie miesiące w projektach wnętrz prym wiodła natura - kolory ziemi, ekologiczne materiały oraz bujna roślinność. W 2018 roku w naszych aranżacjach dominował motyw przyrody, jednak obecnie odnajdziemy go w zupełnie innym wydaniu – zdecydowanie bardziej energicznym oraz wzbogaconym w nasycone tonacje.

Kremy, beże, zielenie, brązy i szarości, czyli kolory ziemi, to najmodniejsze barwy 2018 roku. W nadchodzących miesiącach architekci oraz projektanci wnętrz zachęcają do zestawienia ich z pomarańczem, odcieniem rdzy oraz czerwienią. Tym sposobem pragną nadać stylizacjom wyrazistości oraz dynamiki. Równie modny będzie fiolet, a dokładnie Ultra Violet, czyli odcień wybrany przez amerykański instytut Pantone, jako główny kolor 2018 roku. Ta niezwykle nasycona barwa z pewnością nada aranżacjom charakteru. Aby jednak stworzyć wnętrze pełne dobrego smaku, należy kierować się umiarem, dlatego tak istotne okazuje się zestawienie energicznych barw z bardziej stonowanymi.

Ciekawym trendem 2018 roku jest styl zwany „tech-free” promujący przestrzeń wolną od technologii. Oznacza to, że w nowoczesnych aranżacjach ze strefy odpoczynku muszą zniknąć wszelkie sprzęty elektroniczne: telewizory, komputery, laptopy, telefony etc. Takie rozwiązanie ma sprzyjać złapaniu oddechu w zgiełku codzienności oraz poprawie samopoczucia. Stylistyka ta ściśle wiąże się z trendem życia w zgodzie z naturą. Obok nasyconych kolorów oraz stylu „tech-free” w 2018 roku we wnętrzach dominować będą motywy florystyczne i wzory geometryczne: trójkąty, heksagony i prostokąty, zdobiące ściany, tkaniny i dekoracje. Niezmiennie bazą stylizacji będą materiały organicznego pochodzenia – drewno oraz kamień.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także