PARTNER PORTALU
Wybieramy blat kuchenny. 12 pomysłów na aranżację

Wybieramy blat kuchenny. 12 pomysłów na aranżację

Autor: Urszula Tatur
19 marz 2018 10:46

Wybierając wyposażenie kuchni powinniśmy uwzględniać zarówno wygląd jak i jakość sprzętów, akcesoriów i dodatków. Blat kuchenny, który towarzyszy każdemu etapowi przygotowywania posiłków, jest narażony na zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odbarwienia, zalewanie wodą lub innymi płynami czy gwałtowne zmiany temperatury gdy stawiamy na nim gorące naczynia. Jak zdecydować się na taki, który będzie jednocześnie solidny, trwały i stylowy?

1. Blat laminowany
Pomimo swojej niewielkiej ceny, blaty laminowane wyróżniają się wysoką jakością. Są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i na wysokie temperatury. Stosowanie chemicznych detergentów nie niszczy ich powierzchni. Wyróżniają się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

2. Blat drewniany
Drewno kojarzy nam się z klasyką i elegancją. Jednak decydując się na blaty drewniane należy liczyć się ze sporym wydatkiem. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możemy z łatwością dobrać odcień drewnianego blatu, który będzie pasował do pozostałych mebli kuchennych. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie drewniane powierzchnie wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i pielęgnacji. Blaty drewniane prezentują się wyjątkowo, jednak trzeba szczególnie o takie blaty dbać.

3.Blat kamienny
Decydując się na blat kamienny, możemy być spokojni o jego trwałość. Kamienny blat jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy wysokie temperatury. Można na nim kłaść gorące garnki czy bezpośrednio kroić warzywa. Mimo dość dużego wydatku jest to dobra inwestycja.

4. Blat stalowy
Blaty stalowe są dość specyficzne, dlatego nie będą one uniwersalne i nie dopasują się do wszystkich wnętrz. Doskonale wpiszą się w nowoczesne klimaty. Taki blat z pewnością będzie oryginalnym wykończeniem kuchennego wnętrza. Blat stalowy jest bardzo trwały, trudno go zarysować lub zniszczyć. Jest również odporny na wysokie temperatury. Dodatkowym plusem jest również to, że powierzchnie tego blatu łatwo się czyści.

5. Blat z konglomeratu

Lżejszą wersją blatów z kamienia są te wykonane z konglomeratu, czyli mieszanki różnych odpornych materiałów. Wyróżniają się wysoką jakością oraz estetyką. Są przy tym bardzo odporne na uszkodzenia różnego typu, również na oddziaływanie chemicznych środków czystości. Cena jest podobna jak w przypadku blatów z kamienia.

Komentarze

Zaloguj się