PARTNER PORTALU
Wyposażenie małej kuchni. Pomagamy wybrać sprzęty AGD

Wyposażenie małej kuchni. Pomagamy wybrać sprzęty AGD

Autor: ut
30 lip 2019 15:01

W małej kuchni sprzęty powinny być ograniczone do minimum. Piekarnik, płyta, okap i lodówka to jednak te elementy wyposażenia, z których nie możemy zrezygnować. Wybierając wielofunkcyjne modele dodamy kuchni funkcjonalności. Dobry design zadba o jej charakter.

W strefie gotowania
W małej kuchni, ze względu na niewielki metraż, musimy ograniczyć ilość sprzętów kuchennych. Do podstawowego wyposażenia strefy gotowania należeć będzie piekarnik, płyta elektryczna oraz okap. Na rynku odnajdziemy zarówno modele kompaktowe, o niewielkich rozmiarach, jak i te zestandaryzowane – pełniące jednak wiele dodatkowych funkcji, dzięki temu umilają czas spędzany w kuchni. Do nich należą m.in. piekarniki z funkcją mikrofali czy płyty grzewcze typu domino, które pozwalają wybrać ulubiony sposób przygotowywania potraw. Ciekawy rozwiązaniem są także piekarniki z podwójnym wnętrzem, dzięki którym możemy przygotowywać dwie zupełnie różne potrawy bez przenikania się zapachów.

Siła detalu
Gdy brak miejsca, nowoczesne urządzenia AGD mogą pełnić rolę dekoracji. Wszystko to za sprawą starannego designu, do którego producenci sprzętów kuchennych przywiązują coraz większą wagę. Gdy zatem chcemy zachować spójny charakter przestrzeni kuchennej, postawmy na sprzęty z tej samej linii wzorniczej. Natomiast jeżeli zależy nam na mocnych detalach wybierzmy designerski okap, a nawet lodówkę. Na rynku odnajdziemy modele wykonane z modnych materiałów, coraz częściej także w odważnych kolorach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także