PARTNER PORTALU
Wysoka zabudowa w kuchni. 12 pomysłów na urządzenie

Wysoka zabudowa w kuchni. 12 pomysłów na urządzenie

Autor: Urszula Tatur
27 marz 2018 08:44

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. To doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni.

Początek roku to czas na realizację ważnych postanowień. Jednym z najczęściej podejmowanych wyzwań noworocznych jest zmiana dotychczasowego sposobu odżywiania i zastąpienie mało wartościowych, gotowych posiłków, zdrowym domowym jedzeniem. I koniecznie będziemy wypijać zalecane przez dietetyków przynajmniej 2 litry wody dziennie. Aby było to możliwe, musimy odpowiednio wyposażyć naszą domową spiżarnię. Tu jednak pojawia się pierwszy problem. Gdzie pochować te wszystkie specjały, które mają zadbać o nasze zdrowie? Czy nasza kuchnia to pomieści?

Niewielu z nas może pozwolić sobie na posiadanie osobnej spiżarni, w której bez problemu będziemy przechowywać nawet spore zapasy żywności. Z kolei zabudowa kuchenna ma ograniczoną powierzchnię i nie można jej eksploatować w nieskończoność, licząc na to, że wszystko jakoś się pomieści. Zawsze jednak możemy się postarać wygospodarować jak najwięcej miejsca. Skutecznym sposobem są wysokie słupki w zabudowie, które pomogą optymalne zagospodarować dostępną przestrzeń, a przy okazji uporządkują strefę zapasów.

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. W zależności od powierzchni i układu pomieszczenia oraz stylu życia domowników szafy mogą pełnić różne funkcje. W dużych kuchniach najczęściej mają zwarty układ i są miejscem na urządzenia AGD. Piekarniki i ekspres do kawy montowane są na wygodnej wysokości 85 cm, natomiast lodówka zostaje ukryta za frontami. Część szaf obowiązkowo przeznaczana jest na cargo, które pomieści spore zapasy żywności. W mniejszych kuchniach decydujemy się zazwyczaj na 2-3 wysokie słupki, by ukryć AGD.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także