PARTNER PORTALU
10 oryginalnych pomysłów na fronty w kuchni

10 oryginalnych pomysłów na fronty w kuchni

Autor: ut
12 kwi 2019 11:10

Przy urządzaniu kuchni niezwykle ważny jest dobór szafek wiszących na ścianach. Ich fronty mogą stać się prawdziwą ozdobą kuchni.

Kluczowym elementem każdej kuchni są fronty, czyli drzwiczki szafek meblarskiej zabudowy. Rodzaj frontów ma tutaj ogromne znaczenie – bezpośrednio wpływają one na finalny efekt kuchni, dlatego warto zastanowić się czy wolimy połysk, czy mat. Podążając za trendami, powinniśmy wybrać fronty w ciemnym kolorze. Modna jest czerń, antracyt, grafit i ciemne odcienie szarego. Wygląd mebli odegra rolę estetyczną nie tylko w kuchni, ale i w większej przestrzeni, bowiem w mieszkaniach małych lub średniej wielkości kuchnia często połączona jest z salonem. Aby nadać wnętrzu lekkości ostatecznie nie musimy rezygnować z szafek wiszących, ale na przykład zastąpić pełne fronty szklanymi witrynami, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. 

W nowoczesnych wnętrzach niesłabnącym powodzeniem cieszy się minimalizm. W myśl zasady „mniej znaczy więcej”, projektanci zabudowy kuchennej rezygnują z elementów, które zakłócałyby prostą linię mebli i preferują fronty bez uchwytów. Nie wszyscy użytkownicy kuchni są jednak przekonani do tego rozwiązania i woleliby otwierać meble za pomocą bardziej wygodnych w ich mniemaniu tradycyjnych uchwytów. Wielu z nich chciałoby jednak zaaranżować swoje wnętrze zgodnie z zasadą eleganckiej prostoty. Oczekiwania te można pogodzić poprzez zintegrowanie frontu z uchwytem. Frezy uchwytowe są równie praktyczne, co tradycyjne uchwyty, a przy tym bardziej dyskretne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także