PARTNER PORTALU
10 pomysłów na jadalnię w mieszkaniu

10 pomysłów na jadalnię w mieszkaniu

Autor: ut
30 lip 2019 09:54

Wspólny posiłek to zwyczaj, który powinien być celebrowany w szczególny sposób.Dlatego nawet w małym mieszkaniu w bloku powinna znaleźć się jadalnia. Podpowiadamy jak ją urządzić.

Moda na slow life a może powrót do tradycji? Bez względu na pobudki jadalnia pełni ważną rolę w mieszkaniu. W końcu to tu skupia się życie rodzinne. Warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór stołu, krzeseł, a przede wszystkim dodatków, które zbudują unikalny klimat w tym pomieszczeniu.

Podstawową zasadą w aranżacji kąciku jadalnianego jest wyodrębnienie wystarczająco dużej przestrzeni, by każdy czuł się tu swobodnie. Jeżeli nie mamy wolnego miejsca w kuchni, urządźmy go w salonie. Warto wówczas wyróżnić to miejsce, np. kolorem.

Warto o tym pamiętać:

1.     Optymalna szerokość stołu wynosi od 90 do 100 cm. Wówczas bez problemu pomieścimy na środku półmiski z przekąskami i dekoracje.

2.     Owalne i okrągłe stoły sprawdzą się w małych jadalnia  Jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy stół rozkładany. Na co dzień wystarczy mniejszy, ale w czasie świąt na pewno docenimy większą ilość miejsca.

3.     Na swobodne odstawienie krzesła potrzeba około 75 cm. Wówczas będziemy mogli swobodnie poruszać się wokół stołu, nie przeszkadzając w posiłku pozostałym domownikom.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także