12 pomysłów na barek w małej kuchni

12 pomysłów na barek w małej kuchni

Autor: Urszula Tatur
27 lut 2018 08:07

Barek w małej kuchni z powodzeniem zastąpi stół, zajmując przy tym mniej miejsca.

Barek w kuchni to niezwykle praktyczne rozwiązanie, szczególnie polecanym do małych kuchni. Stanie się niezastąpiony, gdy brak nam miejsca na ustawienie osobnego stołu. To znakomite miejsce na wypicie porannej kawy, szybki posiłek czy lampkę wina po męczącym dniu. A poza tym niezwykle efektownie się prezentuje – i to nie tylko z perspektywy salonu.

CZYTAJ TEŻ: MAŁA KUCHNIA W BLOKU

Bar w kuchni możemy urządzić przy wyspie lub półwyspie. W obu przypadkach pozwoli on przysłonić nieco przestrzeń kuchenną. Wybór między jednym a drugim rozwiązaniem często jest zdeterminowane wielkością naszej strefy dziennej. Nie na każdej przestrzeni będziemy bowiem mieli wystarczająco dużo miejsca, by mieć wolny dostęp do wyspy ze wszystkich stron.

Dodatkowym atutem baru jest jego nieco podwyższona względem szafek dolnych wysokość. Dzięki czemu blaty robocze są całkowicie zakryte od części salonowej. Ważne jest zwłaszcza wtedy, gdy nie przepadamy za ciągłym sprzątaniem naszej kuchni bądź gdy mamy niezapowiadanych gości.

Bar to także doskonałe miejsce na wprowadzenie koloru do wnętrza. Barwne hokery oraz dobrane do nich kolorystycznie oświetlenie mogą z powodzeniem zastąpić wszelkie dekoracje całej strefy dziennej.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także