×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
12 pomysłów na modną kuchnię

12 pomysłów na modną kuchnię

Autor: Urszula Tatur
Dodano: 30 kwi 2018 08:19

Kuchnia to przestrzeń nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. Podpowiadamy, jak modnie ją urządzić.

1. Prosta i otwarta kuchnia

Wygodna, stylowa, nowoczesna i przede wszystkim współgrająca z salonem – otwarta kuchnia to najgorętszy trend tego roku, który prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej. Oparta na dwóch bryłach (wysokich szafach oraz wyspie kuchennej) i utrzymana w neutralnych kolorach kuchnia – tak wygląda dzisiejszy ideał. Z tego trendu znakomicie zdają sobie sprawę projektanci odpowiedzialni za wygląd wyposażenia mebli kuchennych. To ma już nie tylko dobrze pracować, ale też świetnie się prezentować w towarzystwie stylowego salonu.

 2. Ukryj sprzęty…

Pojemniczki na przyprawy o różnych kształtach i wielkości, puszki z kawą i herbatą, liczne akcesoria – a każde „z innej beczki”. Zajmują miejsce i wizualnie ograniczają przestrzeń. Znajomy widok? Czas to zmienić i znaleźć dla nich miejsce. Ukrycie sprzętów w szafach, szufladach i szafkach górnych sprawia, że otrzymujemy kuchnię uporządkowaną i łatwą do utrzymania w czystości – co w przestrzeni otwartej na salon od razu rzuca się w oczy. Popularnej prostocie i minimalizmowi sprzyja też wykorzystanie gładkich frontów i funkcjonalnych rozwiązań, takich jak bezuchwytowe otwieranie i cichy domyk. Estetyka i porządek – to dziś podoba się najbardziej.

 3. …lub je wyeksponuj

Swoich zwolenników ma też odwrotna koncepcja. Można powiedzieć - wszystko na wierzchu. Chodzi oczywiście o wykorzystanie otwartych półek. Ta naturalna alternatywa dla wiszących szafek górnych zyskuje zwolenników dzięki lekkości aranżacji i możliwości jej łatwej zmiany, dużej liczbie dostępnych akcesoriów czy roślin dekoracyjnych. – Poukładane na otwartych półkach sprzęty można dodatkowo wyeksponować, wykorzystując subtelne i eleganckie oświetlenie LED. Łatwe w instalacji, dyskretne, doda kuchni niespotykanego klimatu – mówi Jakub Malinowski. Należy jednak pamiętać, że wybór otwartych półek oznacza konieczność stałego utrzymywania nienagannego porządku.

 4. Alternatywa dla bieli

Skandynawska, błyszcząca bielą kuchnia? Dziś chyba mamy ich już więcej niż w domach w całej północnej Europie. Dlatego nie dziwi, że następuje delikatna zmiana tendencji – odchodzi się od połysku w kierunku półmatu lub matu. Jednocześnie biel wciąż jest obecna w ponadczasowym połączeniu z czernią. Ta ostatnia przestaje odgrywać rolę urozmaicenia – czerń zaczyna dominować i nadawać kuchni elegancji oraz nastroju. Nieprzekonani? Postawcie na równie modną szarość w licznych odcieniach.

 5. Wyróżnij się akcentem

Jak uczynić kuchnię niebanalną? Często wystarczy niepozorna zmiana, by osiągnąć zadziwiający efekt. Zastosowanie ciekawych akcentów sprawia, że staje się wyjątkowa – kolorowe dodatki ożywiają monochromatyczną przestrzeń podobnie, jak zieleń ziół. Do tego ekstrawagancki zlewozmywak z ciekawym kranem, czy oryginalne okucia będące istną „kuchenną biżuterią”. – Szczególnie interesująco wyglądają uchwyty i klamki ze szczotkowanej stali lub aluminium. Sprawiają wrażenie chropowatości, przyciągają wzrok i dodają elegancji – dodaje Jakub Malinowski.

 6. Szturm technologii

W nowocześnie urządzonej kuchni nie może zabraknąć ciekawych rozwiązań technologicznych. Producenci sprzętu zaskakują propozycjami, które umiejętnie łączą wysoką funkcjonalność z wygodą i estetyką. Wysuwane z blatu lub z szafek górnych ekrany telewizorów, oświetlenie dopasowane do oczekiwań za pomocą pilota, automatycznie opuszczane do wysokości użytkownika blaty czy wysuwające się z nich okapy. Nie do wiary? Warto sprawdzić na swoim smartfonie. Niedługo będzie można go naładować, kładąc urządzenie na meblu z wbudowaną ładowarką indukcyjną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także