×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
15 pomysłów na piękną jadalnię

15 pomysłów na piękną jadalnię

Autor: Ewa Kozioł
17 gru 2019 09:28

W stylu klasycznym lub nowoczesnym? W jasnych kolorach, a może w nieco ciemniejszych? Stół okrągły czy prostokątny? Podpowiadamy jak urządzić piękną i wygodną jadalnię.

W każdej, nawet bardzo małej kuchni, warto wygospodarować przestrzeń na jadalnię. Jeśli nie mamy miejsca na duży stół z kompletem krzeseł to postarajmy się ustawić chociażby dwa hokery przy blacie. Będziemy mieli, gdzie zjeść śniadanie czy wypić filiżankę porannej kawy. Jeśli zaś przestrzeni mamy nieco więcej to zawsze warto pomyśleć niedużym stoliku - w tej roli doskonale sprawdzi się wersja okrągła lub opcja rozkładana. Obie propozycje to dobre rozwiązanie na mały metraż.

Obecnie jadalnia w większości mieszkań znajduje się w otwartej strefie dziennej. Łączy się więc z jednaj strony z kuchnią, z drugiej zaś w przestrzenią wypoczynkową. Przy takim rozkładzie wnętrza na pewno warto zadbać o stronę wizualną jadalni. To ważne, jeśli chcemy, aby przestrzeń stanowiła spójną estetycznie całość. Urządzając jadalnię trzeba więc o niej myśleć, jak o wspólnej przestrzeni. Powinna ona pasować zarówno do stylu, jak i kolorystyki do kuchni oraz salonu. Wybierzmy też podobne materiały czy faktury. 

A na jaki styl zdecydować się planując wystój jadalni? Na taki, który lubimy. Może to być klasyka lub nowoczesność lub połączenie obu tych stylów w doskonale zestawionych proporcjach. Jeśli nie wiecie jak to zrobić i szukacie pomysłów, inspiracji, ciekawych rozwiązań zajrzyjcie do naszego przeglądu. Tu znajdziecie piękne jadalnie z polskich domów i mieszkań.

Zobacz także Piękna kuchnia: wnętrza w klasycznym stylu

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także