×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
15 pomysłów na urządzenie małej kuchni

15 pomysłów na urządzenie małej kuchni

Autor: Urszula Tatur
27 gru 2017 09:40
Aktualizacja: 28 gru 2017 09:56

Urządzając małą kuchnię nie możemy pozwolić sobie na kompromisy. Podpowiadamy jak to zrobić.

Nieduża kuchnia to duże wyzwanie aranżacyjne. Projektując ją musimy bowiem zmieścić te same funkcje, co na większej przestrzeni. Nie ma więc mowy o żadnych kompromisach. Jak zatem urządzić małą kuchnię? Najlepiej postawić na sprytne rozwiązania i jasne koloru. Nie tylko są one lekkie, świeże i bezpieczne, ale też optycznie powiększają przestrzeń.

Do małej kuchni najlepiej wybierać niewielkie i ergonomiczne sprzęty, np. urządzenia typu 2w1, jak piekarniki z funkcją mikrofalówki. Należy również zwrócić uwagę na materiały, jakie planujemy użyć. Trzeba pamiętać, że nawet najbardziej funkcjonalne ustawienie sprzętów może wydawać się ciasne i nieprzytulne. Na pewno sprawdzą się jasne kolory. Pamiętajmy, że światło świetnie odbijają powierzchnie błyszczące. Wplecione w aranżację kuchni lustra nie tylko urozmaicą jej wygląd, ale również optycznie dodadzą kilka centymetrów.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, otwórzmy kuchnię na salon. Czasami jest to jedyna możliwość, aby do kuchni dotarło odrobinę światła dziennego. Jest wiele rozwiązań na oddzielenie kuchni od salonu, jak choćby minibarek czy półwysep. Taki zabieg wymaga oczywiście zachowania spójności, zarówno kolorystyki, jak i stylu kuchni oraz sąsiadującego pokoju. Nie zapomnijmy również, że odpowiednia gra świateł oraz ich przemyślane połączenie pomoże nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń. Doda odpowiedniego klimatu podczas pracy nad przygotowywaniem posiłków.

Tekst: Małgorzata Brewczyńska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także