×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Aneks kuchenny w stylu skandynawskim. Zobacz gotowy projekt

Aneks kuchenny w stylu skandynawskim. Zobacz gotowy projekt

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 30 sty 2018 10:36
Zaktualizowano: 30 sty 2018 10:37

Położone w zabytkowej kamienicy mieszkanie urządzone zostały dla młodej, aktywnej pary, która, poza dobrą kawą, lubi klimatyczne wnętrza oraz styl skandynawski.

Obie te wartość umiejętnie połączyły architektki z pracowni Living Box– Agnieszka Komorowska- Różycka oraz Katarzyna Kiełek, które są odpowiedzialne za aranżację tego niedużego, ale bardzo przytulnego wnętrza. Projektantki umiejętnie wykorzystały naturalne atrybuty miejsca, łącząc elementy z historią z nowatorskimi pomysłami. Do nich zaliczyć możemy urządzenie otwartej strefy dziennej z praktycznym aneksem kuchennym. To rozwiązanie pozwoliło optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ale też nawiązać do charakteru kamienicy.

Na plan pierwszy wybija się tu wiekowa cegła, która stała się znaczącym tłem nie tylko dla zabudowy meblowej w kuchni, ale całej otwartej strefy dziennej. Podobnie jak drewno ociepla ona wizerunek wnętrza, wnosząc przytulną, familijną wręcz atmosferę. Biorąc pod uwagę dominującą we wnętrzu prostą, stonowaną stylistykę typową dla stylu skandynawskiego, cegła staje się tu elementem niezwykle ważnym – opowiada architekt Agnieszka Komorowska-Różycka. Uzyskana w wyniku gruntownej renowacji mieszkania, jest ona jego główną ozdobą wnętrza, a pozostałe elementy zostały tak zakomponowane, by wydobyć jej naturalne piękno.

Walory cegły podkreśla także pomalowana farba tablicową ściana, która wraz z usytuowanym przy niej brakiem śniadaniowym zamyka w optyczne ramy przestrzeń stricte kuchenną. Dekoracyjna ściana tablicowa, gdzie można pisać różne przepisy, sentencje, listy zakupów itp., to jeden z elementów aranżacyjnych nadających wnętrzu charakteru – zdradza architekt.

Sama zabudowa meblowa utrzymana jest w stylu skandynawskim. Proste, zgeometryzowane bryły mebli zakomponowane tylko na jednej ścianie stały się doskonałym tłem dla aranżacji całej strefy dziennej. Ich biały kolor oraz matowe wykończenie dodają pożądanej surowości, tak typowej dla wnętrz utrzymanych w duchu skandynawskim. Czarne akcenty stylistyczne w postaci stylizowanych uchwytów oraz designerskiego AGD, oddają klimat rodem z Północy. Za tą skromną stylistyką kryje się jednak w pełni wyposażona przestrzeń do gotowania.

Zaplanowana na jednej ścianie zabudowa nie tylko oferuje dużo miejsca do przechowywania, ale też optymalne warunki do codziennych prac kuchennych. Dwa rzędy szafek – dolnych i górnych uzupełnia wysoka zabudowa zapewniając, że wszystko jest pod ręką. Duży blat (dodatkowo podświetlony) stanowi idealne miejsce do przygotowywania posiłków. Dekoracyjny okap wraz z relingami w strefie gotowania przywołuje na myśl kuchnie sprzed lat – pachnące świeżymi ziołami. Dodatkowy barek o lekkiej prostej konstrukcji nie tylko stanowi praktyczne miejsce do spożywania posiłków, ale też wizualnie domyka przestrzeń kuchni, stając się aranżacyjną kropką nad i.

Projekt: Agnieszka Komorowska-Różycka, Katarzyna Kiełek, Living Box, www.livingbox.pl

Tekst: Urszula Tatur

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także