×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Beton w modnej kuchni. 20 pięknych zdjęć

Beton w modnej kuchni. 20 pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
31 sie 2018 09:03

Beton cieszy się dużym zainteresowaniem wśród architektów przede wszystkim ze względu na nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zobaczcie jak prezentuje się w kuchni.

Czasy, kiedy beton był kojarzony wyłącznie z budynkami i pomieszczeniami w stanie surowym minęły bezpowrotnie. Już od kilku sezonów projektanci i architekci traktują go na równi z drewnem, szkłem, metalem czy innymi materiałami, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Ta mieszkanka cementu i kruszywa sprawdza się doskonale nie tylko na ścianach, podłogach czy blatach.

W architekturze wnętrz i budownictwie coraz większą popularność zyskuje dekoracyjny beton architektoniczny, który doskonale odnajduje się w nowoczesnych przestrzeniach komercyjnych i coraz częściej – mieszkalnych. Mimo że powszechnie beton nadal kojarzy się z surowym, wymagającym materiałem, to jego prawdziwe oblicze potrafi zaskakiwać różnorodnością zastosowań. Przy odrobinie wyobraźni i umiejętnym połączeniu betonu z tradycyjnym drewnem można uzyskać niepowtarzalne, ciepłe wnętrze.

Istnieje wiele sposobów na zaprojektowanie mieszkania z wykorzystaniem płyt z betonu, trzeba jednak pamiętać o uniwersalnej zasadzie – na estetykę i funkcjonalność pomieszczeń największy wpływ ma umiejętność harmonijnego połączenia elementów składających się na wystrój całości. Każdy, nawet najmniejszy detal ma znaczenie, dlatego projekt powinien być dobrze przemyślany i starannie wykonany, najlepiej przy pomocy architekta wnętrz.

Stworzony do skandynawskich wnętrz oraz loftowych przestrzeni beton cieszy się dużym zainteresowaniem wśród architektów przede wszystkim ze względu na nieograniczone możliwości aranżacyjne – komponuje się z różnorodnymi materiałami stosowanymi w architekturze wnętrz – nowoczesne płyty betonowe stanowią doskonałe połączenie m.in. tradycyjnym drewnem czy kamieniem naturalnym. Wielu z nas ten materiał nadal jednak kojarzy się głównie z szarymi, zimnymi industrialnymi przestrzeniami. Co prawda beton w uniwersalnych szarościach wykorzystany na ścianach podkreśli minimalizm i prostotę aranżacji, ale istnieje wiele łatwych sposobów na ocieplenie surowego wnętrza.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także